У Канаді презентують навчальний ресурс про Голодомор в Україні
Про це йдеться на сторінці події у Facebook.
«Приєднуйтесь до нас на презентації нового всеохоплюючого навчального ресурсу під авторством Валентини Курилів, директорки з освіти в Дослідно-освітньому консорціумі із вивчення Голодомору. Цей ресурс пропонує плани уроків, завдання і проєкти із вичерпною основною та цінною інформацією про Голодомор», - йдеться у повідомленні.
Книга має назву «Голодомор в Україні. Геноцид голодом 1932-1933 рр.: навчальні матеріали для викладачів і студентів». Повнокольорове багато ілюстроване видання містить архівні документи, мапи, хронометраж, спогади, фотографії, свідчення очевидців, відповідні за віком літературні твори, посилання на мультимедійні ресурси та списки літератури.
Захід відбудеться 26 вересня о 19:00 у St. John's Cultural Centre в Едмонтоні.
Як зазначається, Валентина Курилів має більш як 35 років педагогічного досвіду у шкліьній раді Toronto District School Board. Будучи донькою тих, хто пережив Голодомор, вона більше 10 років виступає на підтримку запровадження теми Голодомору до навчальної програми Канади та за її межами. З цією метою Курилів розробляє і проводить професійні майстер-класи для викладачів у Канаді та США.
Видання «Голодомор в Україні. Геноцид голодом 1932-1933 рр.: навчальні матеріали для викладачів і студентів» є другою книгою Валентини Курилів з методики викладання історії.
Як відомо, Валентина Курилів - канадський історик, методист історії українського походження, директор Центру з вивчення голодомору Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті (Едмонтон), директор освітнього напряму Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій (КІУС).
Дослідно-освітній консорціум із вивчення Голодомору (англ. Holodomor Research and Education Consortium, HREC) — організація при Канадському інституті українських студій Альбертського університету. Її метою є дослідження, вивчення, опублікування та поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні 1932-33 рр. з тим, щоб українська трагедія була ширше визнана в канадському суспільстві та була представлена у шкільних програмах з історії і геноциду. Консорціум почав свою роботу у січні 2013 р. Має два головних напрямки: дослідницький і освітній.
Канадський інститут українських студій, КІУС (англ. Canadian Institute of Ukrainian Studies, CIUS) — осередок українознавчих студій поза межами України, заснований у 1976 році при Альбертському університеті в Едмонтоні, який веде науково-дослідну і видавничу діяльність з української та україно-канадської тематики, зокрема про Україну та про українську діаспору. Наймасштабніший проект КІУС — п'ятитомна англомовна Encyclopedia of Ukraine видавництва Торонтського університету (1984—1993).
Фото: Укрінформ, Canadian Institute of Ukrainian Studies