Закордонні українці запросили на конференцію «Збереження української мови та культури в діаспорі»
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці події у Фейсбуці.
Зауважується, що мета циклу конференцій – об'єднати зусилля діаспорних інституцій, українських громад, освітніх закладів, зацікавлених у збереженні та розвитку української мови та культури в закордонні для активної безпосередньої участі в процесі становлення діаспори нового покоління.
Під час заходу порушуватимуться питання: як спільними зусиллями перевести суспільний вектор у країнах проживання українців з асиміляційного в стабільне інтеграційне русло? Як віднайти для цього дієві важелі, зокрема, потужну мотивацію до вивчення української мови та культури нашою молоддю в закордонні? Як використати та збагатити напрацьовані стратегії минулих поколінь діаспорян?
«Складових-коліщаток тут багато, як великих, так і дрібніших, але тільки злагоджений механізм зможе привести в дію подальший український цивілізаційний поступ у світі», – йдеться в повідомленні.
На першій конференції циклу організатори попросять мовного омбудсмена розповісти про своє бачення збереження української мови в діаспорі. Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада (СКВОР) при Світовому конґресі українців (СКУ) поділиться з часниками конференції своїм багаторічним досвідом з актуальних питань.
Також йтиметься про участь держави Україна, громадських організацій та мистецьких колективів діаспори в поширенні української мови та культури в світі – що робиться і вдається, а що ще можна зробити? Роль української школи за кордоном у збереженні нашої мови є надзвичайно важливою. Тож як співвідносяться гарантія високого рівня освіти в українських школах вихідного дня та підвищення кваліфікації вчителів у цих школах? На які сталі мотиваційні елементи для учнів українських шкіл за кордоном варто звернути увагу та використати їх при вивченні мови в літньому таборі в Україні? Які перспективи відкривають для молоді діаспори отримання сертифікатів про рівень володіння українською мовою?
Список запрошених спікерів та повна програма буде опублікована згодом. Час проведення: неділя, 26 вересня о 17:00 UTC+03 – 20:00 UTC+03. Для участі потрібно реєструватися за посиланням.
Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України, Національний університет «Острозька Академія» та Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара проведуть у жовтні IX Міжнародну наукову конференцію «Українська діаспора: проблеми дослідження».