Єднання українців та офіційна реєстрація громад важливі для активної їх діяльності – генконсул у Стамбулі
Про це Генеральний консул України в Стамбулі Роман Недільський сказав сьогодні під час презентації дослідження "Українці Туреччини: суспільство, ідентичність, майбутнє", проведеного Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ "Львівська політехніка" (МІОК).
«Для нас як для державних дипломатів, які працюють закордоном, зокрема в Туреччині, наше завдання тримати руку на пульсі і робити все для того, щоб українці об’єднувалися. Такий процес не є легким. Це завжди непроста робота, але вона можлива… Це дуже важливо для Туреччини, щоб організації не були просто на папері, а для того, щоб вони були офіційно зареєстрованими», – сказав генконсул.
Дипломат відзначив, що за останні роки були здійснені дієві кроки для офіційної реєстрації українських громад в Туреччині та відзначив, що українська громада у Туреччині дуже численна та має потенціал для посилення своєї активності.
За його словами, найбільше українців проживають у Стамбулі, де є дві українські організації. Завдяки українським навчальним закладам, що діють в Стамбулі, зокрема українській суботній школі та Українському ліцею імені Тараса Шевченка, є змога отримувати світу рідною мовою, а завдяки співпраці з Міжнародною українською школою, - складати ЗНО і надалі навчатися в Україні.
Нагадаємо, у Туреччині нині зареєстровано 17 громадських організацій:
- в Адані діє Культурно-освітнє товариство солідарності, співпраці та дружби Адани та України,
- в Аланії – Асоціація солідарності «Україна-Аланія»,
- в Анкарі – Українська спілка в Анкарі,
- в Анталії – Середземноморське об’єднання українців, ГО «Українська родина», Українське культурно-мистецьке об’єднання,
- у Бодрумі – Організація українців Егейського регіону, ГО «Українці Бодрума»,
- у Бурсі – Товариство українців у Бурсі,
- в Ізмірі – Українська спілка солідарності в Ізмірі, Об’єднання українців Ізміру,
- у Конії – Українська асоціація з питань культури, допомоги та солідарності в Конії,
- у Кушадаси – Українська культурна спілка Кушадаси,
- у Мармарисі – Спілка української культури та солідарності,
- у Самсуні – Чорноморська асоціація українців,
- у Стамбулі – Українське культурне товариство та Українське товариство взаємодопомоги.