Постійне представництво України при ООН оголосило переможців мовного конкурсу
Як передає власний кореспондент Укрінформу, який входив до журі конкурсу, есе на тему «Якби я був/була головою Генеральної асамблеї ООН» упродовж місяця надсилали всі охочі українськомовні учні старших класів, що проживають за межами України.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця зазначив, метою конкурсу є популяризація української мови за кордоном, її збереження та підтримання серед закордонного українства.
За результатами оцінювання перше місце посіла робота 15-річної Ярини Холод з міста Трой штату Нью-Йорк, друге - 17-річної Марії Кардаш з Феєрфілда, Нью-Джерсі, третє - Гавриїла Лози з Дженкінтауна, Пенсильванія.
Учасники конкурсу зосередилися на темах російської загрози міжнародному миру та безпеці, зміни клімату, екології, подолання бідності, гендерної рівності, реформування ООН.
Переможниця написала есе у вигляді уявного виступу голови Генасамблеї у 2045 році - своєрідного звіту про роботу за п’ять кроків.
«Я мала честь працювати в робочій групі зі внесення змін до Статуту ООН. Так, у частині реформування Статуту було прийнято рішення виключити з Ради Безпеки ООН країни-агресори… Зміни до Статуту, реалізовані в період до 2035 року, дозволили виконати численні резолюції ООН щодо миру в різних куточках світу, зокрема, і щодо деокупації Росією Автономної Республіки Крим, виплати справедливої компенсації кримськотатарському народові, посилення впливу корінних народів на ухвалення рішень», - написала Ярина Холод.
Конкурс проводився з ініціативи Постійного представництва України при ООН, за участю Світового конгресу українців, Світової федерації українських жіночих організацій та у партнерстві зі ЗМІ й волонтерами.
До журі входили активісти української та кримськотатарської громад США, голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, письменник Андрій Курков.
Постпредство України при ООН зазначило, що продовжуватиме активну співпрацю з організаціями української громади для реалізації різноманітних ініціатив, спрямованих на підвищення обізнаності громадськості про ООН та діяльність у ній України.
Фото: facebook.com/UKRinUN