Посол України в Туреччині подякував волонтерам за підтримку України
Про це повідомляє власкор Укрінформу.
«Триває страшна війна і нам не до свят сьогодні. Наше основне завдання – подякувати вам. З самого початку війни всі ви нам дуже допомогли. Більшість з вас фактично жили в нашому посольстві. Ми вам за це не тільки вдячні, а й подали певні пропозиції на відповідні нагороди з Києва. Поки ці нагороди не прийшли, ми б хотіли від свого імені подякувати вам за надану допомогу. Це невеликі сувеніри, актуальні під час війни», – сказав Василь Боднар.
Посол також привітав присутніх з Днем Конституції України.
«Конституція – основа життя кожної держави. З початком війни цей правовий документ став ще більш сегментуючим фактом, який дозволяє боронити нашу державу на законних підставах. Тому сьогодні символічно вшановуємо цей день і бажаємо, щоб Конституція України допомагала нашій державі та надалі розвиватися на основі сильних основ демократії та рухатися в напрямку європейського майбутнього», – зазначив Василь Боднар.
Посол нагадав, що 26 червня, в Україні також відзначали День кримськотатарського прапора і над дипустановами України в Туреччині в цей день було піднято кримськотатарські прапори.
«Сьогодні кримськотатарський прапор – такий самий символ свободи та спротиву як і прапор України. З 2014 року кримські татари активно противляться окупації на території Криму. За цей прапор можна потрапити в тюрму або зазнати інших переслідувань з боку окупанті.
Сьогодні цей прапор також є символом бойових підрозділів ЗСУ, у складі яких пліч-о-пліч з українцями воюють кримські татари. Вірю, що прийде час, коли ми всі разом піднімемо наші прапори над звільненими містами Криму та Севастополем, які будуть деокуповані», – сказав посол.
Нагадаємо, українські студенти, що навчаються по програмі Турецькі стипендії, організували в Анкарі вечір української культури та солідарності.
24 лютого росія оголосила про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Фото: Ольга Будник