У Парижі відбулася виставка українського художника
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба The Meloy Art.
Виставку під назвою «Надія» відкрили Жан-П'єр Лекок, мер 6-го округу Парижа та Вадим Омельченко, Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції. Вона ретроспективна, 80 картин – це 4 роки роботи майстра.
«Мистецтво має дарувати надію», – каже Михайло Сидоренко.
«Його гострий погляд і чудове володіння кольором дозволяють йому створювати надзвичайно чуттєві образи. Міфологічні сцени, на які автора надихнули відвідини музеїв світу, серія, присвячена «Фонтану Медічі в Люксембурзькому саду», дуже красиві портрети, за якими вгадується неймовірний талант портретиста», – зазначають у Centre Culturel d'Ukraine en France.
Художниця Зоя Скоропаденко каже, що роботи Михайла романтичні, тендітні. Його палітра – це перламутр тихоокеанської мушлі – блакитно-пурпурово-рожевий, який в поєднанні з міфічними сюжетами минулого створює фантастичне сьогодення.
Атмосферна палітра художника є особливим поєднанням синіх, червоних та жовтих кольорів.
Виставка відбувається у Ратуші 6-го округу Парижа, у салоні du Vieux Colombier. Її куратором став французький історик мистецтва Крістіан Нурберген.
Михайло Сидоренко народився 1973 року у Львові. Закінчив Львівську академію мистецтв та мистецькі студії у Філадельфії (SFAM та Philadelphia Sketch Club, USA).
У 2008 році він виставив свої роботи в Університеті Ла Саль у Філадельфії. Далі були виставки у Лос-Анджелесі, Києві, Львові... Згодом стрімка кар’єра привела його, разом з дружиною, талановитою художницею Наталією Кручкевич, до Парижа.
Попри те, що родина митців з 2010 року мешкає у Франції, вони не забувають про свою Батьківщину. Нещодавно Михайло Сидоренко взяв участь у спеціальному благодійному випуску видання Miroir de l'Art – «Свобода», присвяченому Україні. Частина коштів від продажу журналу підуть на потреби українців, котрі потерпають від війни.
Нагадаємо, у столиці Франції на культовому річковому човні «Péniche» відбулася мистецька виставка «Zoia’s Ark» (Ковчег Зої), що об’єднала твори 15 сучасних митців з різних країн світу, зокрема з України.
Фото: пресслужба The Meloy Art