У країнах Балтії пройде Фестиваль української молоді "Балтійські зорі"
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на керівницю Центру, організаторку Фестивалю Ольгу Бергу.
«Два роки пандемія ковіду заважала проводити наш Фестиваль. А зараз йде велика війна, але ми його проводимо. Як сказала Регіна Кейріс з нашого журі, попри війну, попри проблеми з електрикою, інтернетом внаслідок ракетних ударів агресора, українська творча молодь надсилає нам заявки - отже Фестиваль має бути. Щоб ви розуміли - першою надійшла заявка з Ірпінської музичної школи, хоча дійти їй було важко через перебої зі світлом», - сказала Берга.
Отримані також заявки від молодих талантів з Києва, Луцька і Волинської області, з Латвії, Литви та Естонії. Серед інших у Фестивалі візьмуть участь “сонячні діти” з України. Унікальність цьогорічного заходу також в тому, що учасники деяких колективів з'їдуться до Риги з різних країн Європи де вони опинилися зі своїми родинами як тимчасово переміщенні особи.
Журі Фестивалю складають відомий музичний педагог (скрипка), колишня киянка, яка після одруження вже три роки мешкає у Швеції Регіна Кейріс; віцепрезидент СКУ по Східній Європі Віра Коник (Естонія); музикознавиця, науковиця Вікторія Притуляк (Латвія): хореограф, керівник харківського ансамблю «Торнадо» Володимир Рубан (Україна).
Головний концерт «Балтійських зір» пройде 20 грудня в ризькому Палаці культури «Ілгуціємс». Потім учасники відправляться в Таллінн. Звідти на паромі – до Стокгольма. У великому концертному залі лайнера також відбудуться концерти молодих українських талантів.
Очікується, що у Фестивалі візьмуть участь близько 100 дітей офлайн і ще коло 30 – онлайн. Під час заходу збиратимуться подарунки для дітей з деокупованої території Харківської області. «Це - з ініціативи учасників колективу «Торнадо», вони багато займаються волонтерською роботою… Загалом крім творчої частини для нас дуже важливою є людська складова. Ми хочемо, щоб діти з України відігрілися тут фізично і душевно, побачили якомога більше світлої краси під час екскурсій Ригою, Таллінном, Стокгольмом», - ділиться організаторка «Балтійський зір».
Підсумки творчого конкурсу Фестивалю підводитимуться після його закінчення, щоб члени журі мали час співвіднести виступи наживо та у форматі відео.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці жовтня і Ризі презентували 45-хвилинний документальний фільм "Життя, яке ми не обирали", в котрій сім українських жінок-біженок розповідають про російську агресію та пережите. Стрічку створила творча група, в яку зібралися українки, що переїхали до Латвії, та латвійські мешканки.
Фото: Олег Кудрін