У Відні відбувся марш з нагоди Дня народження Бандери
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.
"Сьогоднішній мітинг має на меті не лише згадати наших героїв та подякувати їм, а й пролити правду на походження червоно-чорного стягу та реальну історію бійців повстанських сил України", - повідомив організатор мітингу, голова ГО “MRIJA" Андрій Каріоті.
За його словами, важливо розуміти, що Українська повстанська армія – "це сучасні Збройні Сили України".
"І якщо про УПА колись все перебрехали, то зараз ЗСУ неможливо буде оббрехати через потужну підтримку світу та нашу активну інформаційну роботу", - додав активіст.
Мітинг за участі близько 100 осіб розпочався перед будівлею відреставрованого парламенту Австрії. Під час заходу перехожих було поінформовано про біографію Степана Бандери, його особисту сімейну та чітку позицію патріота і його незламність.
"Також акція мала на мету пояснити вплив і дискримінацію російською пропагандою часів 20 та 21 століть усього визвольного та повстанського руху, і зокрема, їх провідників – Бандери, Шухевича, Мельника та Симона Петлюри", - зазначив в коментарі кореспонденту агентства Каріоті.
Далі під співи пісень повстанців та січових стрільців центром міста пройшов марш до посольства російської федерації у Відні. По дорозі учасники мітингу поширювались інформаційні матеріали про реальну історію та діяльність УПА і очільника ОУН Степана Бандери.
Під дипмісією держави-агресора активісти також оголосили основні занепокоєння та вимоги, у т.ч. щодо вигнання російських агентів та шпигунів з території Австрії. Також було наголошено на важливості визнання рф державою-терористом.
У Відні відбувся марш з нагоди Дня народження Бандери / Фото: Василь Короткий, УкрінформЯк повідомляв Укрінформ, першого січня 2023 року відзначається 114 річниця від дня народження лідера Організації Українських Націоналістів, символу українського спротиву – Степана Бандери.
Попри розповсюджений міф, Степан Бандера ніколи особисто не очолював УПА.
Український інститут національної пам’яті пояснює, що Бандера очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Закордонні частини ОУН у 1946 —1959 роках. Українською повстанською армією безпосередньо командували Василь Івахів, Дмитро Клячківський, Роман Шухевич і Василь Кук.
Степана Бандеру нацисти 4 роки тримали в ув’язненні, зокрема в одиночній камері концтабору Заксенгаузен. Відрізаний від світу, він не знав, чи продовжують боротися побратими в Україні. Але лідер ОУН все одно не погодився відкликати Акт відновлення Української Держави.
30 червня 1941 року ОУН(б) проголосила "Акт відновлення Української Держави".
А вже 5 липня Степан Бандера через відмову відкликати "Акт відновлення..." був посаджений у Кракові під домашній арешт, а надалі був в’язнем тюрем у Берліні; звідти потрапив до концтабору Заксенгаузен. Почалися масові арешти учасників ОУН – за деякими даними, було заарештовано 80% керівного складу ОУН(б). "Відновлена держава" не проіснувала й тижня.
Степан Бандера був убитий агентом КГБ у Мюнхені у 1959 році. Він досі залишається символом українського спротиву.