Українські та британські школярі запустять повітряних зміїв у рамках Єврофестивалю
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на фейсбук-сторінці British Council Ukraine.
«У Києві та Ліверпулі, а також в інших містах, 125 українських школярів разом зі своїми однолітками з Британії запустять у небо повітряних зміїв, розкажуть про свої мрії та поділяться історіями свого життя. Серед учасників – діти, які змушені були покинути свої домівки через війну. Вони мріють про мир, надію та любов і хочуть донести ці почуття до всього світу», – йдеться в дописі.
Артамбасадорка проєкту, українська художниця Марія Суслова, допомогла дітям розписати зміїв символічними малюнками: голуб як знак миру, підсніжник як символ надії та дівчинка, що тримає рідний дім у руках.
Київська подія пройде о 13:00 на Троїцькій площі.
Проєкт створений спільно командою «Євробачення-2023», Culture Liverpool, британською компанією Go Fly Your Kite і Мала академія наук України. Та реалізується за підтримки Ukrainian Institute - Український інститут та Британської Ради Україні.
Єврофестивалю передують події Сезону культури Велика Британія/Україна.
Нагадаємо, у Ліверпулі, у межах Єврофестивалю представили проєкт «Діалоги» за участі української художниці Алевтини Кахідзе та ліверпульської художниці Еллі Хоскінс.
До пісенного конкурсу Євробачення у середмісті Ліверпуля у рамках проєкту «Soloveiko Songbirds» встановили 12 великих співочих солов'їв, які представляють різні регіони України.
Як повідомляв Укрінформ, пісенний конкурс «Євробачення-2023» пройде у Ліверпулі після того, як Україна, яка перемогла на конкурсі 2022 року з піснею Stefania гурту Kalush Orchestra, не змогла задовольнити вимоги щодо проведення конкурсу через безпекові побоювання, викликані російським вторгненням.
Півфінали конкурсу відбудуться 9 та 11 травня, а фінал – 13 травня. Україну на конкурсі представлятиме гурт TVORCHI з піснею Heart of Steel.
26 квітня британський король Чарльз ІІІ і королева-консорт Камілла представили оформлення арени пісенного конкурсу Євробачення-2023.
Фото: British Council Ukraine / Фейсбук