Світовий конгрес українців підбив підсумки візиту своєї делегації до Чикаго
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.
Так, в Українському інституті модерного мистецтва відбулася зустріч президента СКУ з українською громадою та лідерами українських громадських організацій у Чикаго на тему «Підтримка України у найважчі часи».
За повідомленням, зустріч зібрала близько сотні гостей та учасників, серед яких керівники неприбуткових громадських організацій, активісти та волонтери українського походження. В діалогах з учасниками заходу йшлося про створення трибуналу російських воєнних злочинів, контроль за дотриманням санкцій проти Росії, а також координацію глобальної допомоги для України.
Відкривала та модерувала вечір новообрана президент Українського конгресового комітету Америки (УККА) Відділ Іллінойс Марія Дмитрів.
У своєму вітальному слові Президент СКУ подякував Сполученим Штатам Америки за непохитність і лідерство у підтримці України.
«Це не було б можливо без злагодженої і скоординованої роботи української громади і таких потужних організацій, як Український конґресовий комітет Америки. Ми маємо співпрацювати разом і творити глобальні платформи для координації допомоги Україні та спільними зусиллями наближати нашу Перемогу»,– зазначив Павло Ґрод.
Президент СКУ також представив головні напрями роботи Світового конгресу українців: захист України та адвокація українських інтересів у світі, відбудова поруйнованої російськими військами інфраструктури, зокрема енергетичної, а також підтримка українських громад у світі.
Павло Ґрод наголосив, що українські громади мають бути сильними і єдиними – будувати український світ «від колиски до могили»: об’єднуватися разом, залучати новоприбулих українців до роботи в громаді, ставати сильнішими, аби ще більше тиснути на політиків та здобувати ще більше допомоги Україні.
Під час свого виступу Президент УККА Андрій Футей подякував відділу УККА Іллінойс та зазначив, що це один із найкращих відділів на теренах США, його активна діяльність є прикладом для решти організацій країни.
Павло Ґрод також вручив Марії Дмитрів символічний підсвічник зроблений із американських гільз 155 калібру, уламків розбитого скла, з вікна, у місті Лиман на Донеччині, частини ракети С-300, випущеної росіянами на мирну українську землю та металевої гілки верби, що символізує відродження життя і перемогу України. «З вдячністю передаю цей чудовий символ для вас для подальшої наснаги у вашій роботі і Перемоги України», – сказав Павло Ґрод.
Як подяку за допомогу Збройним силам України та Українському народу президент СКУ також вручив Андрію Футею символічний подарунок — першу гривню зроблену з українських гільз. «У кожній гривні є частка перемоги», – такі слова нанесено на копію срібної гривні часів України-Русі, така ж київська шестикутна гривня була платіжним злитком у період 11-13 століть.
Також перед українцями Чикаго виступив Андрій Потічний – директор глобальної фандрайзингової ініціативи СКУ Unite With Ukraine, яка на сьогодні успішно закупила та доставила понад 40 мільйонів доларів військової допомоги для захисників України, за рахунок пожертв, зібраних у понад 70 країнах світу.
Директор Unite With Ukraine показав відео з броньованим автомобілем, що був закуплений за кошти жертводавців, який потрапив під удар та згорів на фронті. «Але це не головне, головне – що люди вижили, і вони вже на наступних завданнях, далі боронять Україну. Для СКУ це вартує всіх грошей світу», – розповів Потічний.
У Конгресі додали, що серед інших стратегічних зустрічей, у яких взяли участь президент СКУ Павло Ґрод, Директор з розвитку СКУ Максим Столяревський і директор Unite With Ukraine Андрій Потічний, відбулася нарада з фундацією Спадщина/Heritage Foundation, а також з кредитовою спілкою Самопоміч /Selfreliance Credit Federal Credit та її фундацією. У фокусі цих заходів була незмінна підтримка України та скоординована стратегія співпраці на майбутнє.
Нагадаємо, у Чикаго з лідерами української громади зустрілася членкиня Європарламенту від Польщі Анна Фотига.
Захід відбувся за участі Генерального консула України в Чикаго Сергія Коледова, президента Світового конгресу українців (СКУ) Павла Грода, президента Українського конгресового комітету Америки (УККА) Андрія Футея, управи УККА в Іллінойсі, Selfreliance Association, владики Венедикта Алексійчука й інших очільників організацій закордонних українців міста Чикаго.
Фото: СКУ