В Амстердамі відбувся дводенний український культурний захід «Fair.Elements»

В Амстердамі відбувся дводенний український культурний захід «Fair.Elements»

Фото
Укрінформ
В Амстердамі 1-го та 2-го липня проходив дводенний український культурний захід «Fair.Elements», на якому були представлені роботи українських та нідерландських художників, брендів одягу, аксесуарів, та дизайнерських товарів для дому.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

На фудкорті відвідувачі могли поласувати українськими смаколиками, які були повністю розпродані вже за перші години після відкриття.

Атмосферу заходу створювали українські та нідерландські ді-джеї. Також були представлені документальні фільми про Україну, які викликали багато емоцій у відвідувачів.

Дітей розважали іграми та творчими майстер-класами вчителі та вихователі української дитячої школи «Джерло».

Головна мета заходу – зведення мосту між українською та нідерландською культурами та створення спільного простору для мистецтва і взаємодії обох спільнот.

В кінці першого дня заходу також відбулась панельна дискусія між лідерами громадської думки на тему культури, національної ідентичності, суспільного розвитку та впливу війни.

«Війна не є частиною української ідентичності. Але свобода – це цінність, яка є частиною української ідентичності. Історія нам часто демонструє, що досить часто, якщо хтось хоче зберегти свою свободу, то в певні моменти змушений боротись за неї. Є деякі нації, у яких війна в їх сутності, але це не про Україну та українців – ми ніколи нічого не колонізовували та не вели загарбницьких війн. Більшу частину своєї історії українці хотіли жити у власній державі, вести власний спосіб життя, мати власні цінності і свою свободу у своїх руках. Війни точилися тому, що хтось хотів це все відібрати», – підкреслив У рамках дискусії член ради правління Фундації “Українці в Нідерландах” Олександр Томащук.

Читайте також: У Нідерландах з благодійним концертом виступив оркестр «Визволення України»

«Я маю розкіш жити в Нідерландах і мати нідерландське громадянство. Ми вільні і у нас міцна державність... Але я думаю, що якщо це все опиниться під загрозою, коли ваша країна, ваша нація, ваша державність під загрозою, тоді для вас наявність цієї національності може стати більш важливою, може стати сильнішою частиною вашої ідентичності», – сказав депутат Європейського парламенту від Нідерландів Тайс Ройтен.

Своєю чергою засновниця та директор Львівського Муніципального артцентру Ляна Мицько висловила сподівання, що українці, які через війну Росії в Україні опинилися за кордоном стануть голосами з України, які доноситимуть правду

«Я сподіваюся, що ті, хто емігрував, переживають цю війну не лише як трагедію, а використовують цю війну як велику хвилю, щоб поставити свій човен на цю хвилю і, відвідуючи різні заходи, фестивалі, стати голосами України, і розповідати світу, що Росія є терористичною державою», – сказала пані Мицько.

За словами філософа Фундації «Foundation for Public Art» Франса Гередса Україна має бути в ЄС.

«Наймасштабнішою демонстрацією за ЄС була демонстрація в Києві в першу неділю після початку Євромайдану. Це була найбільша демонстрація за вступ в ЄС. То чи має Україна бути в ЄС? Звичайно. Чи буде Україна в ЄС? Так. Думаю дуже швидко після перемоги. Тому що моральний капітал, який ви отримуєте від Європи, величезний. Вам стане дуже важко відмовити. Це не означає, що всі нації будуть «за» і зустрінуть вас з обіймами. Ні. Але буде переважна більшість, яка захоче бачити Україну в ЄС», – підкреслив Гередс.

Також на ярмарок зі своїми крилами у синьо-жовтих кольорах завітала 4-річна Стефанія – дівчинка, яка в день останньої зустрічі у форматі Рамштайн приїхала в Брюссель з плакатом, на якому було написано: «Give wings to Ukraine». Всі охочі могли зробити фото зі Стефанією і задонатити на ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, у Роттердамі українські випускники, які через війну перебувають у Нідерландах, відзначили прощання зі школою. На площі станції метро Hoek van Holland Strand лунав останній дзвоник, учорашні школярі ділилися почуттями і мріями про майбутнє, танцювали випускний вальс.

Фото: Ukrainians.nl

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-