Чолій подякував міністру Квебеку за допомогу українцям та розповів про їхні потреби
Про це Укрінформу повідомила пресслужба Евгена Чолія.
Як зазначається, на зустрічі також були присутні Михайло Швець, президент Конгресу українців Канади – Провінційна рада Квебеку, Марія Маківчук, координаторка Конгресу українців Канади – Провінційна Рада Квебеку та Ірина Сало, стажерка Почесного консульства України в Монреалі.
Михайло Швець підсумував допомогу української громади Монреаля тимчасово переміщеним українцям у Квебеку. Вона включала співпрацю з міністерством імміграції, францизації та інтеграції Квебеку для створення приймального пункту в аеропорту Монреаля, співпрацю з Монреальським офісом інтеграції новоприбулих для надання тимчасового житла та збори коштів.
Також громада допомогла зі створенням гуманітарних центрів у церквах, організацією програми психологічної допомоги, співпрацею з Vidéotron для роздачі 1 000 мобільних телефонів та 5 000 ліній для безкоштовного зв'язку з Україною, організацію професійного мережевого заходу, який зібрав 550 учасників і сприяв кар'єрним можливостям.
Крім того, допомога громади включала співпрацю з Монреальською торговою палатою для організації ярмарку вакансій, на якому взяли участь 450 учасників і представлено понад 50 роботодавців, допомогу в розміщенні реклами про робочі місця у великих компаніях, розповсюдження бюлетенів і відкриття телефонної лінії для інформаційної допомоги, роздачу понад 500 відновлених комп'ютерів серед фахівців та студентів, організацію денних таборів та літніх таборів для дітей, роздачу 350 матраців і комплектів постільної білизни від Dormez-vous.
Також українська громада долучилася до створення української бібліотеки та oрганізації Українського фестивалю у Монреалі, який показує українську культуру та сприяє громадській активності.
Серед рекомендацій, які Евген Чолій надав Фрешет, щоб допомогти тимчасово переміщеним українцям у Квебеку - розширення курсів францизації задля скорочення часу очікування, спрощення критеріїв та прискорення процесу відбору для набуття статусу постійного резидента у Квебеку, часткового субсидування програми психологічної терапії при Університеті Макґілла та створення програми, яка дозволяла б студентам коледжів і університетів оплачувати навчання у Монреалі за місцевими цінами.
Міністерка імміграції, францизації та інтеграції Квебеку виявила зацікавлення до порушених питань та співпраці з українською громадою.
Фото: пресслужба Чолія