Діаспора привітала інтеграцію України у рамках ініціативи Трьох морів
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.
Також країни-учасниці засвідчили свою тверду підтримку Україні, її суверенітету та територіальній цілісності перед обличчям руйнівних наслідків російської жорстокої і геноцидної війни.
«Інтеграція України у рамках ініціативи Трьох морів є ще одним кроком на шляху до її повноправного членства у ЄС і матиме довгострокові позитивні економічні наслідки. Платформа ІТМ надає можливості та інструменти для впровадження масштабних економічних та інфраструктурних проєктів у рамках ЄС. Отже, за наслідком рішень, ухвалених у Бухаресті, Україна стає істотною частиною єдиного європейського ринку», – заявив Президент СКУ Павло Ґрод, який брав участь у саміті та провів численні зустрічі з українськими і європейськими посадовцями на його полях.
За його словами, рішення, ухвалені на саміті ІТМ, є критично важливими з огляду на нинішні спроби Росії використовувати їжу як зброю та наміри створити глобальну продовольчу кризу через блокаду Чорноморської зернової угоди.
«Низка держав-членів ІТМ вже висловила свої наміри надати власну морську портову інфраструктуру для експорту українського збіжжя на глобальний ринок. Членство України в ІТМ сприятиме подальшому розвитку економічного співробітництва, розвитку інфраструктури та координації безпеки», – додав президент СКУ.
ІТМ була заснована у 2016 році Польщею та Хорватією як платформу економічної співпраці поміж країнами ЄС у регіоні Центральної Європи. Основними об’єктами уваги організації є передусім енергетика та торгівля. ІТМ об’єднує 12 держав ЄС, простягаючись уздовж осі з півночі на південь від Балтійського моря до Адріатичного і Чорного морів, звідки і походить назва організації.
Як повідомлялося, на саміті ініціативи Трьох морів у Бухаресті Україна стала асоційованою державою-учасницею «Тримор’я».