Команда МІОКу зустрілася з головою місії СКУ в Україні
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті МІОКу.
МІОКівці поділилися з головою місії СКУ своїми досягненнями, говорили про активну, професійну та важливу роботу Інституту для світового українства, роль діаспори для розвитку України та у світі; співпрацю та партнерство зі світовими організаціями (СФУЖО, СКУ, ЕКУ та ін.); про популяризацію української мови, історії та культури у світі, про суботні та недільні школи; організацію масштабних заходів, конгресів, форумів, конференцій та зустрічей для просування України на світовій арені.
Директорка МІОКу Ірина Ключковська зосередила увагу на тому, що особливо цікавою та важливою є місія МІОКу тепер, коли змінюється парадигма відносин держава-діаспора. Адже у своєму виступі Президент України з нагоди Дня Соборності зазначив, зокрема: «Наша багатомільйонна діаспора, наші лобісти інтересів України в усьому світі. Хто збирає, знаходить, пакує та передає все, що потрібно для перемоги. Всі, хто не забув власного коріння та не дає світу забути про Україну. Всі, у чиїх жилах тече українська кров і в чиїх грудях б’ється вільне серце. Українці за походженням, які давно довели, що є українцями за духом. І після багатьох років очікування вони нарешті мають стати українцями й за паспортом. На законодавчому рівні», ініціювавши законопроєкт про множинне громадянство».
Водночас Андрій Шевченко окреслив три важливі виклики на сучасному етапі своєї роботи: посилення взаємодії держава – діаспора в умовах широкомасштабного вторгнення Росії та важливість світового українства для відбудови України, феномен нової еміграційної хвилі, новий досвід громадотворення та створення механізмів для співпраці з новоствореними структурами; зміцнення української діаспори для їхнього впливу у країнах проживання.
Голова місії СКУ поділився міркуваннями про відкритість організації СКУ та еволюцію її розвитку; про посилення співпраці всесвітньої української громади з українською владою, Збройними силами України, міжнародними партнерами та українським суспільством; про ключовий законопроєкт Верховної Ради України, який дозволить ухвалити комплексні зміни до законодавства, запровадити множинне громадянство й дозволить мати українське громадянство всім етнічним українцям і їхнім нащадкам з різних країн світу та про безпеку і розвиток української мови, історії та культури за межами України та ін.
Зауважується, що голова місії СКУ високо оцінив діяльність МІОКу і висловив готовність до подальшої співпраці.
На закінчення цієї зустрічі Ірина Ключковська від імені колективу подякувала за корисну, продуктивну розмову, наголосивши: «МІОК – організація, яка віддано просуває місію СКУ для перемоги України»
У МІОК додали, що після розмови гість ознайомився з Університетом, побувавши у головному корпусі та прослухавши екскурсію, яку талановито провів Андрій Павлишин, керівник центру промоції Львівської політехніки.
Нагадаємо, Команда Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою 30 листопада 2023 року мала нагоду поспілкуватися з Дзвінкою Качур – віцепрезиденткою Світового конгресу українців у країнах Африки, науковою співробітницею Університету Стелленбош у Кейптауні (ПАР).
У липні 2023 року президент Світового конгресу українців Павло Ґрод і віцепрезидент СКУ Стефан Романів здійснили візит до Львівської політехніки та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, під час якого зустрілися у Залі Захарієвича з працівниками МІОКу та обговорили продовження співпраці.
Фото: МІОК