Діаспора закликала уряд Австралії переглянути візове законодавство для українців
Як передає Укрінформ, про це повідомив Світовий конгрес українців (СКУ).
«Після майже двох років життя в Австралії, українські вимушені переселенці, які прибули в країну на основі тимчасових трирічних гуманітарних віз 786 до 31 липня 2022 року, переживають стрес і занепокоєння. Альтернативні способи отримання віз складні й не окреслюють зрозумілий шлях отримання дозволу на постійне проживання в країні», – йдеться в заяві СУОА.
Українці Австралії звернулися з проханням до законодавців створити ефективний спосіб, який дозволить вимушеним переселенцям законодавчо оформити життя в країні. Йдеться про українців, які прибули після 31 липня 2022 року за туристичними візами до переходу на екстрені проміжні візи (EBV) й очікують рішення уряду щодо віз захисту 866.
«Після прибуття в країну зі скромним мінімумом, окрім частини сім’ї та небагатьох речей, вимушено переселені українці взяли себе в руки та прагнули відновити своє життя. Вони вивчили англійську, знайшли роботу, а їхні діти вступили до місцевих початкових і старших шкіл. Однак ця жорстока, незаконна російська війна проти України триває вже два роки, і ми не бачимо жодного швидкого способу повернути українців у безпечну та стабільну країну. Тому СУОА закликає федеральний уряд переглянути поточний підхід до віз для українців, які постраждали від повномасштабного вторгнення Росії, і допомогти створити життєздатні варіанти для тих, хто прагне отримати дозвіл на постійне проживання в країні», – заявив Стефан Романів, співголова СУОА та віцепрезидент СКУ.
Зауважується, що значна частка вимушених українців-переселенців – жінки та діти. Вони мотивовані, високоосвічені та мають багаторічний досвід роботи в професіях, які мають великий попит на австралійському ринку праці, наголошують в СУОА.
«Однак багато з них не мають права подавати заявки на отримання кваліфікованих категорій віз або спонсорських віз через роботодавців, адже старші граничного віку; їхнє знання англійської мови ще не досягло рівня, необхідного для кваліфікованої міграції; їхні навички не повністю відповідають особливим вимогам Австралії; або компанії не бажають їх спонсорувати через відсутність місцевого досвіду та неспроможність надати документи про свій досвід в Україні. Найболючіші випадки – це студенти, які закінчують середню школу, але не можуть отримувати технічну або вищу освіту без стипендії на навчання», – йдеться в заяві.
СУОА проводить регулярні консультації з профільним міністерством і працює над вирішення поточної ситуації та пошуку візових шляхів для розгляду урядом.
«Ми вдячні, що уряд Австралії прийняв цих переміщених українців, але гуманітарна криза в Україні триває. Вимушеним переселенцям-українцям потрібна впевненість, і ми з нетерпінням чекаємо співпраці з урядом, щоб забезпечити їхнє майбутнє в Австралії, якщо вони захочуть залишитися», – каже Романів.
Крім того, 59% австралійців згодні з наданням переміщеним особам з України в Австралії такої допомоги, як візи, можливості навчання та підтримка працевлаштування, і лише 15% не погоджуються, за даними національного репрезентативного опитування, проведеного на замовлення СУОА на початку лютого 2024 року.
Як передавав Укрінформ, Союз українських організацій Австралії (СУОА) звернувся з відкритим листом до віцепрем'єр-міністра та міністра оборони Австралії Річарда Марлза із закликом якомога швидше надати Україні додаткову військову підтримку.
Фото: Shutterstock