У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи
Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, дискусія From Maidan to the Dam відбулася в рамках події Europanacht, що проходила в Амстердамі.
«Дискусія організована фундацією «Ватага» - платформою української культури й мистецтва в Нідерландах розмова-рефлексія на тему української ідентичності та протестної культури як її невід'ємної частини. Точніше європейської ідентичності в уявленні українців; тих цінностей, які відстоював Євромайдан, і як всі ці уявленні трансформувалися із плином часу», – каже в коментарі Укрінформу одна зі спікерів Ніколь Катенкарій.
За її словами, аудиторія мала великий інтерес до України.
«Я бачила очі, які запалювалися, наче нові зв'язки з'являлися або якісь речі прояснювалися чи ставали ближчими, більш впізнаваними, зрозумілими», – зазначила вона.
Вона також повідомила, що у дискусії брали участь чотири спікери та модераторка. Всіх спікерів об'єднує причетність до Революції Гідності – хтось долучився, хтось дивився по телевізору 24/7 з Криму, хтось документував.
Ніколь Катенкарій народилася і жила в Криму, коли спалахнули протести, коли їй виповнилося 18 років, вона переїхала до Києва і вступила до одного з найактивніших і стійких університетів під час революції Євромайдану Києво-Могилянської Академії, зараз Ніколь працює як менеджер освітніх програм у музеї міграції ФЕНІКС.
Катерина Габак родом із Донецька, навчалася в Київській школі журналістики. У Нідерландах - головний організатор протестів проти російського вторгнення в Україну, раніше активна як менеджер програм для внутрішньо переміщених осіб та ветеранів. У Нідерландах Катерина працює з біженцями у Vluchtelingenwerk.
Анастасія Омелянюк – українська антропологиня, докторантка, фокусується на українському жіночому активізмі та розглядає його крізь призму постколоніальних теорій.
Крісітіан ван де Кооі – голландський фотограф, художник, куратор. Документував події на Майдані у 2013-2014 для місцевих видань. Разом із дружиною Анастасією видав книгу із фото та текстами про Україну.
Марія Шайдрова – модераторка дискусії, антропологиня, Доктор філософії в Університеті Тілбурга та директор фонду Опора. Вона досліджує гуманну та гідну взаємодію з мігрантами, з повагою до відмінностей та навчаючись на стражданнях один одного.
Варто зазначити, що Europanacht зокрема присвячена й прийдешнім виборам у Європарламент.
Як повідомляв Укрінформ, у травні 2024 року в Нідерландах у різних містах країни з 9 травня по 31 травня проходитимуть дискусії, інформаційно-розважальні заходи та фестивалі на яких розповідатимуть про Європу.
9 травня в Україні відзначають День Європи. Свято запроваджене указом Президента №266/2023 від 8 травня 2023 року.
5 травня у Нідерландах відзначили щорічне державне свято День визволення країни від нацистської окупації.
Фото надані фундацією «Ватага»