У Львові завершився найбільший форум освітян діаспори

У Львові завершився найбільший форум освітян діаспори

Укрінформ
У Львові завершився Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл, який зібрав понад 200 учасників з України та 28 країн світу.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт Світового конгресу Українців (СКУ). 

Під час дискусій йшлося про основні виклики перед українським шкільництвом у світі. Серед них – відсутність державної підтримки суботніх і недільних шкіл діаспори, відсутність фахового кадрового забезпечення, проблеми в організації освітнього процесу, відсутність психологічної підтримки, а також асиміляція українських дітей у країнах перебування. 

За офіційними даними, до країн Євросоюзу вимушено переїхали 600 тисяч українських дітей. Водночас, за неофіційними даними, йдеться про понад мільйон неповнолітніх, розповіла голова СКВОР СКУ Любов Любчик, в інтервʼю для "Першого Західного" за підсумками форуму. 

"Не всі батьки розуміють важливість і необхідність українознавчої освіти за кордоном. Є батьки, які хочуть настільки швидко асимілюватися, розчинитися у країні їхнього перебування, що вони деколи забувають про найважливіше", – каже Любчик, але додає, що, на щастя, більшість батьків таки підтримують звʼязок з Україною. 

Українські школи є одними з ключових інституцій українського громадського життя за межами України, наголосив президент СКУ Павло Ґрод під час промови до учасників форуму. "Ми повинні прищеплювати українським дітям у діаспорі знання та навички не лише говорити українською, але й здатність і бажання захищати інтереси України та будувати міжнародну підтримку для України. Без цієї міжнародної підтримки існування України під загрозою. Ваша роль як освітян надзвичайно важлива для майбутнього України", – наголосив він.

Цьогоріч форум присвятили пам’яті Анни Кісіль та Стефана Романіва – видатних лідерів СКУ та діячів українського руху за кордоном.

Захід, партнером якого стала Світова координаційна виховно-освітня Рада (СКВОР) СКУ, відбувся з 21 по 23 серпня.

Як повідомляв Укрінформ, у Туреччині діють 22 українські громади, які працюють над допомогою Україні.

Фото з сайту СКУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-