Відбулися річні загальні збори Світового конгресу українців
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.
Офіційна частина зборів розпочалася з гімну України та молитви, яку провів владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Учасників зборів привітав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він подякував за важливу підтримку, яку СКУ надавав і продовжує надавати Україні.
Дипломат зауважив, що зараз той момент, коли вчасні, сильні й історичні рішення можуть зірвати імперіалістичні плани Кремля, примусити до завершення агресії та відновлення справедливого миру.
– «Українська всесвітня спільнота – це потужна сила, яка щоденно працює з іноземними урядами та суспільствами, заради досягнення нашої спільної мети – всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні. Дякую кожному та кожній з вас за цю невтомну працю», – сказав Сибіга.
Відеопривітання надіслала директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.
Вітальний лист для СКУ також надійшов від Національного університету «Острозька академія».
Головував на річних зборах Микола-Мирослав Петрецький, очільник Союзу українців Румунії (СУР), Віцепрезидент СКУ в регіоні Східної Європи.
Збори погодили звіт президента СКУ Павла Ґрода, який віддзеркалив основну працю СКУ протягом минулого періоду, зокрема внесок у підтримку Збройних сил України, адвокаційну працю та розбудову спроможних українських громад.
Президент СКУ подякував учасникам зборів за постійний вклад і підтримку.
«Відчуваю, що ми є одна світова українська громада, єдиний об’єднаний провід і це дає нам наснагу далі працювати. Всюди, де є наші українські громади, ми маємо наші спільні цілі – перемога, відбудова України і сильний український світ», – сказав Ґрод.
Делегати та гості Річних зборів вшанували пам’ять першого віцепрезидента СКУ Стефана Романіва. Президент СКУ оголосив про започаткування Фонду імені Стефана Романіва на підтримку наступного покоління лідерів у діаспорі, а також нагороди імені Стефана Романіва для молодих лідерів діаспори до 30 років.
Нагадаємо, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, голова Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Кирило Буданов та президент Світового конгресу українців Павло Ґрод підписали меморандум про співпрацю.