У Стамбулі вшанували пам'ять представника екзильного уряду УНР Володимира Мурського
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило генеральне консульство України в Стамбулі.
У церемонії вшанування взяли участь генконсул України в Стамбулі Роман Недільський з дружиною Людмилою, працівники генконсульства, викладачі та учні Міжнародного ліцею ім. Т.Шевченка.
«Історична пам’ять дає можливість людині відчути себе нащадком свого народу та впевнено почуватися в сучасному світі. Тому важливо ставитися до минулого свого народу, як до спільної історичної спадщини», – зазначив генконсул Недільський.
ГКУ подякувало учням за інтерес до вивчення історії України, а викладачам – за патріотичне виховання.
Володимир Мурський народився у 1888 р. на Галичині. В 1917-18 рр. активно пропагував національно-державну і культурну політику Української Центральної Ради, редагуючи разом з Іваном Липою часопис «Українське слово» в Одесі, а згодом – очолюючи департамент преси і пропаганди УНР.
Працював радником посольства Української Народної Республіки у Стамбулі у 1918 році. В 1921 році Мурський разом зі своєю дружиною, перекладачем, Софією Мурською (донька Францішки Вольської) жили у Відні. Вона у 1918-1921 роках працювала в апараті Міністерства закордонних справ УНР. З 1929 по 1935 рік Мурський був представником екзильного уряду УНР у Туреччині.
У 1930 р. Володимор Мурський видав книжку турецькою мовою Ukrayna ve İstiklal Mücahedeleri («Україна та її боротьба за незалежність»), з якою можна ознайомитися в Національній бібліотеці Туреччини в Анкарі.
Нагадаємо, у жовтні під час офіційного візиту до Стамбула могилу Володимира Мурського відвідав глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав.
Фото: Генеральне консульство України в Стамбулі / Фейсбук