В українській бібліотеці у Лондоні проходить виставка портретів білорусів, полеглих за Україну

В українській бібліотеці у Лондоні проходить виставка портретів білорусів, полеглих за Україну

Фото
Укрінформ
У Бібліотеці й архіві ім. Т.Шевченка Союзу українців у Великій Британії в Лондоні триває виставка «Білоруський мартиролог», на якій представлені портрети полеглих за волю України білоруських політв’язнів і добровольців.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці Союзу українців у Великій Британії (Association of Ukrainians in Great Britain).

Портрети були створені Ксішею Ангеловою (творчий псевдонім Ксіша), яка особисто була присутня на відкритті виставки та коментувала свої праці.

У Союзі українців у ВБ розповіли, що Ксенія народилася в 1975 році в Мінську у сім'ї архітекторів, її прадід був першим ректором Білоруської політехніки, репресований радянською владою. Майбутня художниця зростала в оточенні творчих людей – як рідних, так і їхніх друзів: художників і поетів. Закінчила Білоруську Академію Мистецтв, брала участь в театральних виставах і зйомках, навчалася іконопису у Свято-Єлисаветівському жіночому монастирі.

Портрети політв’язнів почала малювати у 2020 році, після загибелі Романа Бондаренка (12 листопада) вбитого силовиками Лукашенка. У наслідку активної участі у масових протестах та брутальних репресій влади змушена була емігрувати до Варшави.

Читайте також: Посол Залужний відвідав осередок Союзу українців у Великій Британії

«Художниця створила сотні образів політв’язнів, які зараз перебувають у в’язницях Білорусі, тому що вони виступали проти диктатури Лукашенка, інші висловлювали підтримку Україні. Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 р., Ксіша активно включилася у волонтерську діяльність, приймаючи українських біженців на вокзалах польської столиці, а також проводячи з ними арттерапію», – повідомили в діаспорній організації.

Там, нагадали, що з білоруських добровольців був сформований полк ім. Кастуся Калиновського. Окрім нього, білоруси воюють в інших підрозділах Збройних Сил України. За даними благодійного фонду «Вільна Білорусь» у боях за Україну загинуло понад 70 білоруських добровольців.

Наталія Гаркович, науковець, дослідниця історії, правозахисниця та білоруська активістка створила другу частину проєкту – «Білоруські політв’язні говорять», який презентував цитати з листів та останні слова на суді білоруських політв’язнів, які читали присутні.

Гості виставки з неабияким інтересом оглядали художні твори, а також дякували авторам за творчу працю та активну громадянську позицію.

Під час відкриття виступали організатори й автори виставки. Alan Flowers, британський вчений і правозахисник, провідник білоруської культури у Великій Британії та голова Англо-Білоруського Товариства щиро подякували Союзу українців у ВБ та Бібліотеці ім. Т. Шевченка за співпрацю та надану можливість.

Виставка відкрита до 14 листопада включно з 11.00 до 18.00.

Нагадаємо, у Бібліотеці і архіві імені Тараса Шевченка Союзу українців у Великій Британії у Лондоні відбулася презентація книжки про життя трьох українських князівен «Три покоління благовірності» за участі її авторки, кандидатки історичних наук Олени Ясинецької.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-