Польща підтримуватиме збереження національної ідентичності учнів з України
Як передає Укрінформ, про це за підсумками зустрічі першого заступника міністра освіти і науки України Євгена Кудрявця та держсекретарки Міністерства національної освіти Республіки Польща Йоанни Мухи повідомило МОН.
Зокрема, триває робота з налагодження механізму для створення освітніх організацій, суботніх / недільних шкіл для факультативного викладання українознавчих предметів українським учням, які тимчасово перебувають у Польщі, зокрема за участі міжнародних донорів у сприяння уряду Польщі.
Також серед спільних дій передбачається впровадження вивчення української мови в польських школах як другої іноземної. Як зазначають в МОН, таке рішення може ухвалити адміністрація польської школи за наявності звернень від батьків та можливості влаштувати на роботу відповідного вчителя.
Також ЄС виділив грант для Польщі у розмірі $125 млн на фінансування роботи асистентів з міжкультурних зв’язків та підвищення кваліфікації вчителів, які працюватимуть з українськими дітьми в польській освітній системі.
Окрім цього, польська сторона створить умови, щоб українська мова була доступною для складання випускного іспиту польської школи (іспиту «зрілості») з 2026 року.
Зі свого боку, як зазначають в МОН, Україна готова до співпраці: розвивати статус шкіл з польською мовою навчання в Україні, інформувати громадян України про виконання шкільного обовʼязку в польських школах та дотримуватися законодавства країни перебування.
Нагадаємо, станом на 3 вересня 2024 року, за даними офіційного сайту ЄС, в шкільні системи 26 країн ЄС інтегровані 849 367 українських дітей. За даними МОН станом на 15 вересня 2024 року, українська система освіти ідентифікує 341 220 дітей, які перебувають і навчаються за кордоном в українській школі – онлайн, у сімейному форматі, екстерном, в дистанційних класах окремо створених шкіл тощо.
Як повідомляв Укрінформ, улітку 2024 року Рада міністрів Польщі ухвалила рішення про виділення 500 мільйонів злотих (майже $130 мільйонів) на навчання нових українських дітей у польських школах.