У головному соборі Відня пройшла панахида за жертвами Голодомору
Як передає кореспондент Укрінформу, панахида об’єднала українське духовенство, представників дипломатичного корпусу, австрійських політиків, українську громаду та небайдужих австрійців.
«Голодомор був спланованою політикою радянського режиму, спрямованою на знищення української національної ідентичності. Через понад 90 років Росія знову веде геноцидну війну проти українського народу, щоб знищити Україну – суверенну державу, яка отримала міжнародне визнання. Тоді Сталін морив українців голодом. Сьогодні геноцид путінської Росії проти України проявляється у навмисних авіаударах по цивільному населенню, руйнуванні цивільної інфраструктури, примусовій депортації українських дітей, масових воєнних злочинах і злочинах проти людяності», - зазначив у своїй промові посол України в Австрії Василь Химинець.
Він вказав на те, що вже 10 років, з особливою активністю в останні 1000 днів, Росія веде війну, «щоб знищити українську державність та знищити всіх і все, що пов'язане з Україною».
«Якщо 91 рік тому світ не міг до кінця побачити, що відбувається, то сьогодні навряд чи залишився хтось, хто цього не бачить. Є лише ті, хто хоче цього не помічати. Таких небагато. І їхня кількість зменшується. Тому що правда пробиває собі дорогу. На цьому шляху світ повинен об'єднатися і зупинити агресора і всі його злочини», - підкреслив Химинець.
Посол додав, що як у минулому столітті голод прийшов з Москви, так і зараз Москва продовжує використовувати голод як зброю.
Молитва памʼяті жертва Голодомору у Відні / Фото: Василь Короткий, Укрінформ
«Росія прагне використовувати голод як інструмент для досягнення своїх зовнішньополітичних цілей. Саме тому ініціатива Grain from Ukraine, започаткована Президентом України Володимиром Зеленським, є надзвичайно важливою. Ця ініціатива, третій міжнародний саміт якої відбувається сьогодні в Києві, сприяє забезпеченню людей у всьому світі продовольством з України. Йдеться про глобальну продовольчу безпеку, у якій Україна відіграє надзвичайно важливу роль. Голод як зброя, що 91 рік тому забрала життя мільйонів українців, не повинен бути знову використаний», - додав Химинець.
Він висловив вдячність тим державам, «які обрали шлях справедливості та правди і визнали Голодомор геноцидом проти українського народу», та закликав новообрану Національну раду Австрії визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом.
Перед початком панахиди, яка проходила українською мовою, посол України разом із представниками австрійської влади, українських православної та греко-католицької церков, австрійської католицької церкви та послами європейських країн запалили традиційну Свічку пам’яті. Усі разом вшанували пам’ять жертв сталінського геноциду та висловили солідарність із українським народом, який десятиліттями після пережитих жахів Голодомору продовжує боротьбу із злочинним російським режимом.
Як повідомлялося, цієї суботи, 23 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.
Цей День пам'яті відзначають щороку в четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років.
Українці у XX сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.