У Канаді оголосили переможця Літпремії Пітерсона за нехудожню літературу
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Літфонду імені Пітерсона.
Переможця оголосили наприкінці листопада на урочистій церемонії нагородження, яка відбулася в ратуші історичного Old Mill в Торонто. Лауреат отримує $25 тис., а видавець книги – $5 тис.
«Наші вороги зникнуть» стала однією з шести книг, що увійшли до короткого списку цьогорічної Літературної премії Пітерсона. Фіналісти шорт-листа отримують по $5 тис.
У своїй книзі автор Ярослав Трофімов, головний міжнародний кореспондент The Wall Street Journal, розповідає про вторгнення Росії в Україну та героїзм українського опору.
Фото: Anna Sudyk
Трофімов провів кілька місяців у самому центрі конфлікту, відстежуючи ключові моменти війни – від битви за Київ до виснажливих боїв з групою Вагнера за Бахмут. Історія епічної хоробрості українського народу є також глибоко особистою для автора, який виріс у Києві, де його родина живе вже кілька поколінь.
Вибір лауреата та номінантів цьогорічної літературної премії здійснювали члени журі у складі канадського політолога та голови журі Лесі Шимко, постійного члена журі Надії Герелюк, письменника та політолога Олександра Мотиля, літературознавця Марко Роберта Стеха, а також журналіста Аскольда Крушельницького, який народився у Великій Британії.
За словами Лесі Шимко, «книга Трофімова є винятковою», тому що вона переносить читача з коридорів влади до суворих окопів фронту». «Наші вороги зникнуть» – це потужна розповідь про боротьбу України за виживання та її відмову капітулювати, яка, за словами Шимко, вразила членів журі «ретельною деталізацією як людського, так і геополітичного контексту».
Літературний фонд Пітерсона заснував канадський меценат Стенлі Пітерсон, мрією якого було створити літературний фонд з українським корінням і глобальним охопленням. Фонд діє під егідою BCU Foundation із Торонто. Фонд заохочує публікації, які протистоять дезінформації та демонтують російські колоніальні наративи. Окрім наріжної літературної премії, фонд пропонує нагороди за перекладені книги, а також програми грантів для письменників, перекладачів і видавців.
Як повідомляв Укрінформ, до короткого списку Літфонду Пітерсона, крім книги Ярослава Трофімова, увійшли: «Вторгнення: За лаштунками кривавої війни Росії та боротьби України за виживання» Люка Гардінґа, «Бахмут» Мирослава Лаюка, «Деокупація. Історії опору українців. 2022» Богдана Логвиненка, «Вбивця в Кремлі» Джона Суїні та «Війна і покарання: Путін, Зеленський і шлях до вторгнення Росії в Україну» Михайла Зиґаря.
Головне фото: Anna Sudyk. На світлині Ярослав Трофімов (у центрі) тримає кришталеву нагороду Літературної премії Пітерсона 2024 року. Праворуч від нього – голова журі Леся Шимко та член журі Марко Р. Стеч. Ліворуч від нього – член журі Аскольд Крушельницький та голова Фундації BCU Боб Лещишен