Київ і Берлін мають проводити спільну політику щодо українців у ФРН - посол Макеєв
Про це заявив посол України в ФРН Олексій Макеєв перед учасниками «Віднова-форум», який пройшов у Берліні 6 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Дипломат зазначив, що недемократичні політичні партії в Німеччині вже починають спекулювати на тему створення Міністерства єдності та «якоїсь установи в Німеччині», яка б опікувалася українцями.
Тема українців у Німеччині обговорювалась на зустрічі Президента України Володимира Зеленського з федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом цього тижня під час візиту глави німецького уряду, сказав посол, який також приїздив у Київ разом з німецькою делегацією.
«Важливо те, що Німеччина сказала: ми зрозуміли ідею про те, що Україна зацікавлена в тому, щоби наші громадяни поверталися, робили свій внесок у відбудову країни», - розповів Макеєв.
Він зазначив при цьому, що всі розуміють, що для цього треба створити умови, адже люди повертатимуться, коли буде безпечно, коли буде робота, коли буде де жити.
З іншого боку, Батьківщина зацікавлена в тому, щоби ті, хто залишається за кордоном, поки не повернуться, були якнайкраще інтегровані. В цьому зацікавлені й німці, зауважив посол.
«Нам потрібна спільна політика, тому що Німеччина звичайно зацікавлена в тому, щоби українці тут працювали. Україна ж зацікавлена, щоб українці відбудовували її», - сказав Макеєв, додавши, що Україна вітає також і залучення до відбудови німців.
Він також анонсував бізнес-форум у Берліні наступного тижня, участь у якому, як очікується, візьмуть Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та новий віцепрем'єр-міністр – міністр національної єдності Олексій Чернишов. Вони обговорять з представниками кількох німецьких інституцій, «як ми будемо реалізовувати цю задачу».
Посол водночас попросив активістів, громаду розповсюджувати інформацію серед діаспори про те, що в Польщі формується Український легіон і подякував усім, хто захоче долучитися.
Як повідомляв Укрінформ, рівень зайнятості шукачів притулку з України в Німеччині є меншим, ніж у деяких сусідніх країнах. У жовтні 2023 року в Німеччині працювали лише чверть українців, які отримали негайний дозвіл на роботу. Загалом органи влади нарахували 272 400 працюючих українців (які самі сплачують соціальне страхування), у тому ж місяці минулого року таких було 197 660.
Президент Володимир Зеленський заявив у жовтні, що у Німеччині мінімум 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися. На його думку, коли соціальна підтримка ФРН буде припинена, вони будуть змушені повернутися.
Глава німецького уряду Олаф Шольц вважає, що українцям, які вже давно перебувають у Німеччині й досі не працюють, пора зробити це.