Виставку «Неймовірні» з нагоди 140-річчя українського жіночого руху показали в Абу-Дабі

Виставку «Неймовірні» з нагоди 140-річчя українського жіночого руху показали в Абу-Дабі

Фото
Укрінформ
В Абу-Дабі відбулася виставка «Неймовірні», приурочена до 140-річчя українського жіночого руху та присвячена низці видатних українок минулого та сучасності.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила Українська жіноча ініціатива в ОАЕ (УЖІ).

Експозицію представили в галереї N2N Art Gallery за підтримки посольства України в ОАЕ. На відкриття завітали представники понад 15 закордонних дипломатичних місій в ОАЕ, серед яких США, Франція, Австрія, Італія, Чехія, Литва, Естонія, Латвія та інші.

Гості заходу взяли участь в оглядовій екскурсії виставкою, переглянули танцювальні й вокальні виступи від ансамблів «Коралі» та «Червона Калина», а також скуштували страви від відомого українського шеф-кухаря Юрія Ковриженка (новий ресторан «YoY Neo Bistro») та кафе «La Donuteria».

На виставці були представлені як створені в Україні артобʼєкти проєкту «Неймовірні» від Музею жіночої та гендерної історії, так і шість робіт авторства українських художниць, які мешкають в ОАЕ. Це зокрема портрети Софії Окуневської-Морачевської (авт. Марина Футимська), Уляни Кравченко (авт. Ірина Барсук), Костянтини Малицької (авт. Ірина Воробчук), Джамали (авт. Вікторія Сосонка), Мері Бек та Олени Зеленської (авт. Олена Тарасенко).

«Упродовж п’яти днів відвідувачі та відвідувачки експозиції мали можливість ознайомитися з артобє’ктами як самостійно, так і під час екскурсій, які проводили членкині Української жіночої ініціативи в ОАЕ. Під час екскурсій відвідувачі дізнавалися про ролі, що українські жінки відігравали та відіграють в соціальній, політичній, науковій, мистецькій, економічній та інших сферах протягом останніх 140 років та вплив українського жіночого руху на розвиток всіх сфер життєдіяльності українського суспільства, європейської та світової історії», – повідомили в УЖІ.

Зауважується, що художниці з ОАЕ для своїх робіт обирали видатних жінок серед широкого переліку українських науковиць, письменниць, співачок, політичних та громадських діячок, спортсменок, яких ще не було зображено для проєкту «Неймовірні». Крім того, кожна з мисткинь перед створенням портрета провела невеличке дослідження життя й діяльності своєї героїні.

Зокрема, Ірина Барсук про Уляну Кравченко говорить так: «Вона зробила нелегкий вибір – стати українською поетесою, хоча краще володіла німецькою та польською мовами. Уляна обрала складний шлях, кидаючи виклик традиційному сприйняттю жінок того часу й відмовляючись обмежуватися роллю домогосподарки. Ця сміливість призвела до того, що Уляна Кравченко стала однією з перших феміністок України. Її вибір і цінності змусили мене відчути себе дуже близькою до неї, тому я вирішила «оживити» її портрет. Маючи лише чорно-біле зображення Уляни, я вирішила додати кольору та використати сучасні матеріали, щоб підкреслити: її висловлювання залишаються актуальними в сучасному світі».

Марина Футимська захопилась постаттю Софії Окуневської-Морачевської, яка була першою жінкою-лікаркою на території Автро-Угорської імперії. «Мене надихнула ця жінка, яка присвятила своє життя служінню народу. Адже сила та рішучість, відображені в її рисах, нагадують про важливість боротьби за права жінок та їхню роль в суспільстві», – зазначила мисткиня.

«Організація та проведення виставки «Неймовірні» в ОАЕ є черговим прикладом солідарності українських жінок, зв’язку українок з Батьківщиною крізь кордони, цінування та шанування української історії. Крім того, експозиція стала можливою завдяки співпраці між різними організаціями – громадянським суспільством, бізнесом, державними установами», – додали в УЖІ.

Як повідомляв Укрінформ, раніше виставка «Неймовірні» відбулася в артпросторі Канвас у Дубаї.

Фото: Alona Koenig Photography, Українська жіноча ініціатива в ОАЕ / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-