Українська школа у Лос-Анджелесі провела захід з нагоди Дня Святого Миколая
Про це повідомляє «Голос Америки», передає Укрінформ.
Зазначається, що під одним дахом зібралися різні покоління, а сцена у цей день належить наймолодшим – святкову програму підготували учні школи.
«Це захід спрямований на об'єднання громади, на об'єднання всіх родин з дітками. Це у першу чергу, а у другу чергу, це є фандрайзер (залучення коштів – ред.) для нашої школи, тобто, гроші які ми збираємо, ми потім витрачаємо на учнів, на підручники, на вчителів, на покращення програми», – заявила співорганізаторка події Вікторія Кузіна.
У школі повідомляють, що на теперішній час майже половина учнів закладу – це діти, які прибули у США після 2022 року.
Волонтерка Анна Мажуєва, яка переїхала до Лос-Анджелеса два роки тому та донька якої є ученицею «Рідної школи» заявила, що для неї важливо, щоб її дитина не лише пам'ятала про коріння, а й активно впроваджувала українські традиції у своє життя.
«Моя дитина навчається в американській школі і вже зараз для неї важко сприймаються і мова, і все інше, тому саме День святого Миколая – це про наші традиції, про рідну землю, це про рідну мову насамперед», – переконана Анна.
Вона також додала, що для дітей, які опинилися в Америці дуже важливо ці традиції зберігати.
Для гостей заходу було організовано ярмарок, на якому можна було придбати українську сувенірну продукцію та традиційні страви, у тому числі сало.
Своєю чергою учасниця різдвяного ярмарку Дарʼя Поддубняк зазначила, що її вироби виготовляються вручну. У неї є чудові помічниці, які наразі в Україні.
«Це моя принципова позиція – допомагати саме українським дівчатам. Ми створили таку команду і популяризуємо ці речі як в Україні, так і в Лос-Анджелесі. Це вперше у мене так, і намагаємося так розказувати про нашу культуру, навіть з якоюсь ідеєю, тобто якщо казати про борщ (візерунок страви на хустині – ред.), то тут рецепт візуальний. Американці дуже цінують це. Вони вчаться готувати наші (страви – ред.) також», – сказала вона.
Нагадаємо, у Лос-Анджелесі презентували платівку української музики 1970-1990 років під назвою «Аж гай гуде», робота над якою тривала 5 років.
Фото: Скриншот з відео