Польські компанії планують збільшити працевлаштування українців – опитування
Про це йдеться в дослідженні «Мігранти в польських компаніях. Практика, прогнози і бар’єри у працевлаштуванні. Досвід працедавців», проведеному спільно Міграційною платформою EWL, компанією Legalito та Центром Східних досліджень Варшавського університету, передає Укрінформ з посиланням на EWL.
Опитування показало, що 61% великих і середніх польських компаній, які зараз наймають працівників з-за меж ЄС, зокрема з України, планують збільшити їх кількість у 2025 році.
Як підкреслюється, це є чітким сигналом, що польські підприємства дедалі частіше у своїх планах щодо розвитку та інвестицій «спираються на потенціал транскордонних працівників, особливо в контексті вичерпання наявних каналів отримання працівників».
Зазначається, що в цьому контексті польські працедавці постають перед труднощами, зокрема польським міграційним законодавством, яке більшість польських роботодавців (50%) оцінює як складне.
Найбільшим викликом, на думку польських підприємців, є тривалість процедури отримання дозволу на проживання для іноземних працівників (58%).
«Кожен третій роботодавець декларує, що упорядкування нормативної бази збільшить працевлаштування іноземців приблизно на 25%, а кожен четвертий респондент висловив думку, що спрощення цих правил може призвести до зростання зайнятості іноземців до 50%», – зазначила з цього приводу експертка EWL Group Маргарита Нестеренко.
На думку авторів звіту, у світлі глобальних демографічних та економічних викликів польська влада має зосередитися на реформах ринку праці.
Речник EWL Анатолій Зимнін зазначив, що відсутність прозорих механізмів, які дозволяють польським компаніям залучати працівників з-за кордону, що необхідно для розвитку компаній, може зрештою призвести до зростання нелегальної та неконтрольованої міграції до Польщі.
Автори звіту також підкреслили, що, за даними Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики РП, вже в 125 тис. польських компаніях в Польщі працюють іноземці з понад 150 країн.
Дослідження компанії EWL Foundation, Legalito та Центр східноєвропейських досліджень Варшавського університету провели восени 2024 року на вибірці з 200 великих і середніх польських підприємств, де працевлаштовані іноземці з-за меж ЄС.
Нагадаємо, станом на сьогодні польська влада працює над новою Міграційною стратегією Польщі.
Нині у Польщі перебуває близько мільйона людей, які приїхали в країну після 24 лютого 2022 року. Загалом в Польщі може перебувати понад 3 млн громадян України.