
Українці у Новій Зеландії провели акцію протесту через удар РФ по ЧАЕС
Про це повідомляється на сторінці Світового конгресу українців у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Влучання в це укриття, побудоване 40 країнами, щоб стримувати радіацію від катастрофи 1986 року, було навмисно спрямованим актом ядерного тероризму, який загрожує не лише Україні, а й усій планеті. Чорнобиль — це не поле битви. Це попередження з історії, символ катастрофи, яка ніколи не повинна повторитися», - йдеться у повідомленні активістів.
Вони наголосили, що, ударивши по цьому місцю, Росія вчинила воєнний злочин, порушивши основи глобальної ядерної безпеки та ризикуючи життям мільйонів.

«Радіація не знає кордонів — хто буде наступним, якщо світ мовчатиме? Ми вимагаємо негайних міжнародних дій. Притягніть Росію до відповідальності. Зупиніть ядерний шантаж. Захистіть наше майбутнє!», - закликали учасники протесту.
Як повідомлялося, у ніч на 14 лютого російський ударний безпілотник влучив в укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
СБУ виявила всередині та поблизу захисної споруди уламки корпуса ворожого дрона-камікадзе під назвою «Герань-2» типу Shahed. У спецслужбі зазначили, що, за оцінками експертів, удар по станції росіяни завдали цілеспрямовано.
Головний інженер Чорнобильської атомної станції Олександр Титарчук заявив, що після влучання російського дрона в укриття ЧАЕС за певних обставин є ймовірність виходу радіоактивних речовин.
Україна після чергової атаки РФ на цивільний ядерний об'єкт наполягає на повній ізоляції Росії у сфері ядерної енергетики та на виключенні її представників із керівної ланки міжнародних організацій.
Фото: Olya Viazenko/Facebook