В 2017 році на Донеччині буде 50 опорних шкіл – Жебрівський
Про це заявив голова Донецької ОДА Павло Жебрівський у середу під час звітної прес-конференції у Краматорську за підсумками року роботи на посаді, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми плануємо за 3 роки завершити реформування середньої освіти на Донеччині. Якщо в цьому році буде 21 опорна школа, то на наступний рік – 50, і в 2018 році – реформа, реорганізація та побудова нової школи на Донеччині має бути завершена", - сказав Жебрівський.
Він додав, що 21 опорна школа має запрацювати в області до кінця року: "90% проектно-кошторисної документації на 21 опорну школу вже є. І до кінця року ці опорні школи будуть".
В цьому році вперше найбільший відсоток обласних інвестицій – 20% - буде спрямовано саме на підтримку освіти, в розбудову шкіл і садків. Завдання обласної влади – створити не просто хороші навчальні заклади, а вдихнути в них український дух. Опорні школи – це ключовий індикатор реалізації інфраструктурних проектів, наголосив Жебрівський.
На проведення термомодернізації, наповнення матеріально-технічної бази опорних шкіл в 2016 році планується спрямувати 364 млн грн.
Поруч з цим, за рахунок бюджетних коштів у Донецькій області відремонтовано 184 освітніх об’єктів усіх форм власності на загальну суму 76,4 млн. грн.
Як повідомляло агентство, першим зразком і фактично моделлю для всі опорних шкіл в області стало приміщення навчального закладу в санаторно-оздоровчому центрі "Смарагдове містечко", відкриття якого відбулося у травні за участю Президента України Петра Порошенка.
Після кількох років консервації через відсутність фінансування, школу нарешті добували та оснастили новим обладнанням і приладами, цифровими лабораторіями для занять фізикою, хімією, біологією. Більшість навчальних кабінетів обладнані інтерактивними дошками. Також створені оптимальні санітарно-гігієнічні умови для навчання.
Крім закладу в "Смарагдовому містечку", в Донецькій області до кінця року будуть створені ще 20 опорних шкіл з прив’язкою об’єднаних територіальних громад, які продовжують формування.
Критерії опорної школи ("принцип оновлення від підлоги до стелі"):
українська мова викладання
конкурсний відбір вчителів
модерний стилізований вигляд зовні, тепломодернізація
капітальний ремонт всередині
нові сучасні меблі, приладдя, інвентар, адаптація для дітей з особливими потребами
цифрове обладнання (лабораторії, мультимедійні дошки, лінгафонні кабінети)