Джапарова вважає відновлення мовлення на Донбасі не політичним питанням
Про це вона повідомила у понеділок на прес-конференції в Укрінформі "Звіт та перспективи розвитку інформаційної політики України", повідомляє корреспондет Укрінформу.
"Тут я точно скажу, що це питання інфраструктури, а не політичний саботаж... Це питання оптимізації мовлення на контрольованій нами території", - повідомила Джапарова.
Вона відзначила, що "коли окуповували наші вежі у Донецьку і Луганську, це позбавило можливості мовлення на ці території", тому, на її думку, "наразі для нас постає завдання установки веж-передавачів для того, аби українські ЗМІ, це і радіо, і телебачення, мали доступ на ці території".
Як підкреслила Джапарова, нині МІП працює над кількома законопроектами до українського парламенту, "які допоможуть полегшити відновлення мовлення у Донецькій та Луганській областях".
Вона також відзначила, що склад Комісії з відновлення українського мовлення на Донбасі "переформатовано".
"Наразі вона складається з трьох основних інституцій: МІП, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення та Міністерство у справах окупованих територій. Ця тріада по факту визначає напрямок і завдання з відновлення мовлення", - повідомила перший заступник міністра інформполітики.
Джапарова уточнила, що окрім двох веж на Карачуні у Донецькій області та на Чонгарі у Херсонській області, планується установка вежі у райцентрі Покровськ Донецької області та Бахмутівці Луганської області. Також на окуповані території на сході України запущено середні хвилі, завдяки яким мовлення доходить до Ростова.
"Щодо мовлення на окуповані території - одна з головних новин: ми запустили середні хвилі на частоті 837. Сьогодні по факту громадяни на окупованій території можуть слухати українське радіо саме завдяки середнім хвилям. І, до речі, говорять, що сигнал доходить до Ростова", - відзначила вона.