Нардепи змінили Бюджетний кодекс

Нардепи змінили Бюджетний кодекс

Оновлено
Укрінформ
Народні депутати внесли зміни до Бюджетного кодексу щодо узгодження його норм зі змінами до галузевого та податкового законодавства.

Документ №3629 нардепи 227 голосами підтримали з другої спроби, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Розподіл єдиного податку між загальними фондами державного та місцевих бюджетів виглядає так: до державного бюджету - 25%, що сплачується на території органів місцевого самоврядування (крім Києва та Севастополя), та у розмірі 60% - на території міста Києва; обласних бюджетів - 30%; бюджетів сіл, селищ, міст, об'єднаних територіальних громад - 45%; до бюджету Києва - 40%, до бюджету Севастополя - 100%.

Визначені чіткі правила внесення змін до держбюджету протягом бюджетного року: відхилення оцінки основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України від прогнозу, врахованого під час затвердження держбюджету, у разі відхилення більш ніж на 15% від плану фактичних надходжень або витрат бюджету на більше ніж 15%; також у разі необхідності збільшення обсягу коштів резервного фонду державного бюджету чи перевищення очікуваного обсягу видатків на обслуговування державного боргу від планових показників та інше.

Проектом закону також передбачається, що видатки на підготовку робітничих кадрів будуть забезпечувати бюджети міст обласного значення та обласних бюджетів (наразі вони здійснюються за рахунок субвенції з державного бюджету обласним бюджетам), а видатки на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації здійснювати на умовах співфінансування: 50% - за рахунок субвенції з державного бюджету та 50% - за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Крім того, законопроект передбачає, що Кабінет Міністрів у 2016 році може ухвалювати рішення щодо обсягу коштів у складі освітньої субвенцій та субвенції на підготовку кадрів у ВНЗ для фінансування централізованих заходів, визначених його рішеннями. Уряду надано право в 2016 році здійснювати придбання шкільних автобусів на засадах співфінансування: 50% за рахунок залишків освітньої субвенції, а 50% - за рахунок власних коштів місцевих бюджетів.

Крім того, народні депутати вилучили із законопроекту норму щодо надходження до місцевих бюджетів 5% акцизного податку на пальне, однак домовилися, що знайдуть у держбюджеті відповідну формулу і вже в лютому ухвалять рішення з цього питання.  

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-