Адмінсуд Києва розгляне скасування вугільної формули "Роттердам плюс"
Відповідна ухвала про призначення дати судового засідання оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, визначається ціна на вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче. З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.
За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам плюс" становить 63 долари за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.
У червні Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості за участю НКРЕКП перевірити доцільність нової формули "Роттердам плюс доставка" при закупівлі вугілля для вироблення електроенергії.
У жовтні міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що формула "Роттердам плюс" фактично не працює в Україні.