Гройсман пропонує зробити аеропорт "Гостомель" базовим для лоукостів
Таку ідею він озвучив у ході спеціальної наради з питань розвитку авіасполучення та ведення переговорного процесу з лоукост-перевізниками, повідомляє Урядовий портал.
"Володимир Гройсман висловив ідею розвитку аеропорту "Гостомель", який сьогодні виконує функцію бази для літаків ГП "Антонов" та авіакомпанії "Авіалінії Антонова", і перетворення його на базовий аеропорт для лоукостів – в тому числі ірландського лоукост-перевізника "Ryanair". Прем’єр запропонував розробити проектну документацію розвитку аеропорту "Гостомель" із визначенням вартості всіх необхідних робіт", - зазначається в повідомленні.
За підсумками наради її учасники вирішили продовжити політику активного залучення лоукостів в Україну – і не однієї компанії, а декількох, опрацювати в якості тимчасового рішення надання умов для лоукостів в аеропортах "Бориспіль" або "Київ" (Жуляни) строком на один рік, а за цей час перетворити аеропорт "Гостомель" в аеропорт для лоукост-перевізників, йдеться в повідомленні. Окрім того, умовою залучення лоукостів має стати входження перевізників в регіональні аеропорти України.
За словами Гройсмана, залучення в Україну нових авіаперевізників, передусім лоукостів, передбачає інтенсивний розвиток вітчизняних аеропортів – як міжнародних, так і регіональних, можливості яких використовуються нераціонально.
"Ми виступаємо за єдині правила (залучення авіакомпаній), в тому числі для лоукостів. При цьому у нас є різні аеропорти, є аеропортові термінали. Тож потрібна програма і нові правила залучення авіаперевізників",- сказав глава уряду.
Він підкреслив, що шлях залучення авіакомпаній тільки в найбільший в Україні міжнародний аеропорт "Бориспіль" (Київ) – зрозумілий. Але окрім "Борисполя" столиця, приміром, має ще два аеропорти – "Київ" (Жуляни) та Гостомель. І розвивати ці авіагавані також необхідно.
"Ми зараз маємо ухвалити рішення, яке дозволить нам вирішити одразу декілька питань, серед яких – скасування будь-яких монополій в "Борисполі", залучення нових авіаперевізників та зниження вартості квитків для наших пасажирів", - сказав Гройсман.
Він також висловився за напрацювання рішення з розвитку регіональних аеропортів.
Прем'єр підтвердив необхідність відновлення та завершення переговорів з Ryanair і доручив Міністерству інфраструктури України проінформувати інші авіакомпанії про умови залучення перевізників в Україну.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Гройсман доручив залучити НАБУ та АМКУ для оцінки переговорного процесу аеропорту "Бориспіль" з Ryanair, поновити переговори з цією авіакомпанією, а також долучити до переговорного процесу директора Офісу залучення інвестицій Даніеля Білака.