Рада не змогла розблокувати $150 мільйонів від МБРР
"За" проголосувало 202 народних депутати, "проти" - 5, "утрималось" - 32, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Законопроект, який голосувався в цілому, буде повернуто у комітети ВР для доопрацювання.
У ході обговорення угоди в залі парламенту підкреслювалось, що кошти від МБРР будуть залучені під нижчі відсотки, ніж на сьогодні пропонують українські банки. Водночас, кошти будуть видаватися через український державний банк - «Укрексімбанк», що матиме додатковий позитивний ефект для банківської системи України.
Очікується, угода матиме позитивний вплив на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні, розширення виробничих потужностей реального сектору, збереженню існуючих та створенню нових робочих місць.
Зокрема, за рахунок збільшення прибутків підприємств, які фінансуватимуться за рахунок ресурсів МБРР у рамках проекту, очікується на збільшення у перспективі обсягів регулярних податкових надходжень до бюджетів та фондів від учасників проекту - банків та підприємств.
Крім того, проект забезпечить довгострокове кредитування економіки та експортоорієнтованих українських підприємств, сприятиме стабілізації банківської системи України.
Як повідомляло агентство, Закон України "Про ратифікацію Гарантійної угоди (Проект доступу до довготермінового фінансування) між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку" створить підстави для започаткування спільного з МБРР проекту, в рамках якого АТ "Укрексімбанк" буде залучено кредитні ресурси МБРР для поліпшення доступу експортно-орієнтованих малих і середніх підприємств до довгострокового фінансування.
Зокрема, "Укрексімбанком" має бути залучена позика МБРР на суму 150 млн дол. під гарантії України до 35 років з 4,5-річним пільговим періодом. Указані кошти будуть спрямовані українським підприємствам малого та середнього бізнесу для середньо - та довгострокового фінансування виробничих потреб: інвестиційного кредитування та фінансування обігового капіталу, в тому числі через відібрані комерційні банки-учасники.
Як відомо, Гарантійна угода (проект доступу до довготермінового фінансування) між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку була укладена 26 червня 2017 року.