У Мінагро планують ретельно моніторити ефективність програм підтримки аграріїв
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю одному з інтернет-видань.
«Загальна сума держпідтримки буде розподілена за пропорціями 4–1-1-0,3 на тваринництво — компенсацію вартості сільгосптехніки — підтримку фермерства —садівництво», - прокоментував Мартинюк, зауваживши, що Мінагрополітики має намір скрупульозно моніторити ефективність програм та готове вдаватись до їх оперативної корекції в разі їх недостатньої ефективності.
За програмою підтримки садівництва та виноградарства (300 млн гривень) очікується наприкінці року вийти на показник понад 3 тис. га нових садів та виноградників. 1 млрд грн на компенсацію 25% вартості сільгосптехніки - це можливість 20% зростання українського сільгоспмашинобудування та модернізації фермерських господарств, акцентував урядовець.
Мартинюк підкреслив, що із прогнозованих результатів від програми розвитку фермерства (майже 1 млрд грн) очікується збільшення кількості фермерських господарств і їх об'єднання в кооперативи шляхом співфінансування бізнес-проектів (до 70% вартості обладнання). А від програми підтримки тваринництва – збільшення поголів’я ВРХ, покращення генетики та підвищення продуктивності, збільшення пропозицій м'яса на внутрішньому ринку, зростання обсягів виробництва молока.
"Особливості цьогорічних програм – максимальне спрощення, дебюрократизація процедур та мінімізація участі чиновників у процесі розподілу завдяки залученню до нього фінансових установ. Важливий елемент реалізації більшості програм держпідтримки – тісне партнерство з банками, які виступають своєрідними аудиторами одержувача", - резюмував Мартинюк.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 7 лютого схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки становитиме 6,3 млрд гривень проти 5,5 млрд грн торік.