Омелян: Усі відносини «держава-бізнес» перейдуть в е-формат вже цьогоріч

Омелян: Усі відносини «держава-бізнес» перейдуть в е-формат вже цьогоріч

Укрінформ
Електронні сервіси з отримання двосторонніх дозволів на автомобільні перевезення та дозволів ЄКМТ, а також реєстр автобусних маршрутів мають запрацювати вже у першому півріччі 2018 року.

Про це під час засідання робочої групи з питання впровадження електронних сервісів на автомобільному транспорті сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляється на сайті Мінінфраструктури.

«Як і анонсували, цього року ми переходимо на абсолютно новий формат відносин «держава-бізнес». Ми все переводимо в електронний формат. Є кілька блоків питань, які нам необхідно врегулювати. В першу чергу, це дозволи ЄКМТ, які видаються на регулярній основі. Тестовий варіант довів свою ефективність. Друге питання – це двосторонні дозволи на автомобільні перевезення. Тут ми хочемо ввести систему чіткого контролю, забезпечити кожний дозвіл QR-кодом, щоб не було жодних маніпуляцій, перепродажів тій чи іншій стороні - щоб знищити чорний ринок», - зазначив Омелян.

Міністр запевнив, що це лише перші кроки на шляху створення повноцінної цифрової інфраструктури в Україні.

«Всі ці речі є частиною цифрової інфраструктури, яку ми створюємо в країні. Уряд схвалив концепцію розвитку цифрової економіки і суспільства і ми всі розуміємо, що цифрова інфраструктура є хребтом, ключовим елементом майбутньої цифрової економіки. Чиновника взагалі не повинно бути у відносинах із бізнесом», - каже Омелян.

Читайте також: Омелян вірить, що ціни Укрзалізниці зростуть помірковано

Окремим питанням наразі є створення реєстру автобусних маршрутів.

«Необхідно створити онлайн-базу, щоб ми чітко розуміли, які рейси здійснюються в державі. Ми також працюємо над системою наскрізного електронного квитка, який передбачає об’єднання всіх маршрутів: автобусних, залізничних та авіаційних в єдину мережу. Щоб клієнту було зручно і він з одним квитком міг пересуватися як у межах країни, так і за її межами», - наголосив Омелян.

Директор Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури Віктор Сасін зазначив, що електронний кабінет перевізника вже створено і до кінця весни він має стати повноцінним робочим інструментом. Електронний кабінет передбачає переведення ліцензування в онлайн режим та функціонування електронних штрафів. Доступ до цієї інформації, крім перевізника, матимуть інспектори, які накладають стягнення. Ці рішення впроваджуються на блокчейні.

Як повідомляв Укрінформ, уряд схвалив головний е-документ країни – концепцію розвитку електронного урядування до 2020 року, який визначає переведення всіх державних послуг в електронний формат.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-