Легальний видобуток бурштину: Гройсман поки не бачить шансів на якісний закон
Про це він заявив на обговоренні звіту уряду за 2017 рік з регіональними ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми пробували по бурштину врегулювати це постановою (уряду) - немає такої можливості, не працює. Треба тільки законом України. Я можу сказати, що шансів на проходження у відкритому публічному варіанті, у такому, щоб це було правильно зроблено, я поки що не бачу. Але ми будемо боротися за це, тому що це доходи в бюджет", - сказав Гройсман.
За його словами, можливості уряду у врегулюванні питання видобутку бурштину дуже обмежені.
"Я ще раз наголошую, що я намагався (зробити це) через постанову уряду - неможливо, закон настільки зарегульовує наші можливості, що це є очевидним", - констатував Прем'єр-міністр.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 лютого 2017 року відхилила проект закону про видобуток та реалізацію бурштину, який народні депутати мали ухвалити у другому читанні. Загальна схема легалізації видобутку бурштину, запропонована в проекті закону, полягала в наданні дозволів на роботу старателям. Обласні ради та профільні органи державної влади мали розробляти програми видобутку бурштину та рекультивації територій. Після узгодження з урядом місцева влада мала видавати дозволи на надрокористування і видобуток бурштину "суб'єктам господарювання".
Профільний комітет парламенту пропонував ухвалити закон в цілому. Але спеціальна комісія, яку створили для врегулювання ситуації з бурштином, рекомендувала відправити його на повторне друге читання.
Проте жодне з рішень не набрало 226 голосів і документ відхилили.
Віце-спікер Ради Ірина Геращенко, яка очолювала комісію, заявила, що до проекту були серйозні зауваження щодо лобістських схем та проблем з екологією. Також у проекті, за її словами, прописане недостатнє покарання за незаконний видобуток.
У парламенті вже кілька років обговорюють легалізацію видобутку бурштину, проте жоден проект так і не підтримали.