У Кабміні підготували макропрогноз на 2019-2021 роки
Текст документу оприлюднила Економічна правда.
Згідно з проектом, бюджетна декларація готується Міністерством фінансів і визначає основні напрямки бюджетної політики на наступні роки та макропрогноз, на основі якого розраховуватиметься проект бюджету на наступний рік. З її підготовки починається бюджетний процес.
Макропоказники, що містяться в проекті прогнозу, є попередніми і можуть бути скориговані в залежності від економічних реалій.
Оприлюдненим проектом декларації, зокрема, визначено, що у 2019 році номінальний ВВП складе 733,9 млрд грн, реальний ВВП 3,6%, інфляція (грудень до грудня) – 6,5%. Обмінний курс гривні (в середньому за період) – 30,5 грн/долар. Рівень безробіття населення віком 15-70 років за методологією МОП – 8,9%. Дефіцит державного бюджету-2019 планується на рівні 2,2% ВВП. Граничний обсяг держборгу – не більше 56% ВВП.
Номінальний ВВП у 2021 році складе 4606,6 млрд грн, реальний ВВП 6,3%, інфляція (грудень 2021 до грудня 2020) – 4,8%. Обмінний курс гривні – 31,8 грн/долар. Рівень безробіття населення віком 15-70 років за методологією МОП – 8,3%.
Прожитковий мінімум зростатиме тричі на рік. Так з січня 2019 він складе 1853 гривні, з липня – 1936 гривень, з грудня 2011 грн.
Пріоритетними завданнями у податковій політиці визначені наступні кроки: перегляд ставок акцизу на алкогольні напої та екологічного податку в залежності від інфляції, продовження поступової роботи з наближення ставок акцизів на тютюн до європейського рівня, опрацювання питання введення податку на виведений капітал.
Передбачається проведення переговорів про перегляд міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування з Німеччиною, Францією, Індією, Казахстаном, Чорногорією, ОАЄ та Молдовою.
На відміну від попередньої бюджетної декларації на 2018-2020 роки Мінфін не визначив основні показники державного бюджету на наступні три роки (2019-2021) та стелі видатків головних розпорядників бюджетних коштів.
Як відомо, минулого року Верховна Рада не прийняла бюджетну декларацію.
17 квітня в Мінфіні заявили про другу спробу Уряду провести через Раду законопроект про планування держбюджету на три роки. Зокрема, Міністерство фінансів підготувало новий законопроект запровадження середньострокового бюджетування на три роки, на заміну того, що не набрав достатньої кількості голосів у Верховній Раді. В Мінфіні запевняють, що у депутатів є політична воля для ухвалення такого рішення, а провал попереднього законопроекту відбувся виключно через недостатню кількість депутатів в залі на момент голосування.