Зубко розповів, скільки будинків скористаються послугами Фонду енергоефективності
Про це написав віце-прем'єр - міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у статті на сайті "Європейська правда".
"Фонд енергоефективності, який ми створюємо за підтримки консорціуму міжнародних донорів, стане інструментом масштабної термомодернізації житлового сектору, надаватиме фінансову допомогу та технічні рішення для впровадження у багатоповерхівках енергоефективних заходів... У цілому ми очікуємо, що на старті майже 90 тисяч багатоквартирних будинків можуть скористатися послугами Фонду енергоефективності", - повідомив Зубко.
Він нагадав, що уряд ухвалив усі необхідні рішення, які запустили процедури зі створення Фонду енергоефективності: "Наприкінці липня Кабмін офіційно зареєстрував Фонд як юридичну особу та призначив в.о. директора Юлію Головатюк-Унгуряну, експертку, яка раніше працювала в Офісі підтримки та впровадження реформ при Мінрегіоні (RST). Найближчим часом розпочнеться конкурс до складу наглядової ради Фонду та розробка його продуктів".
Віце-прем'єр також наголосив, що Фонд енергоефективності – одна з ключових складових реформи ЖКГ, суть якої – створити ринок комунальних послуг, в якому власники житла, управителі і держава спільно займалися б питанням зниження енергетичної залежності країни.
"Перший крок у цьому напрямку був зроблений через програму "Теплі кредити", що діє вже впродовж трьох років. Вона якраз і показала, що інтерес українців до модернізації свого житла колосальний", – зауважив Зубко.
Він також поінформував, що забезпечено всю необхідну законодавчу базу для роботи об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які на першому етапі будуть основними клієнтами Фонду енергоефективності.
"Як наслідок, якщо в 2014 році таких об'єднань налічувалося лише 12 тисяч, то зараз ми маємо вже 33 тисячі. В управлінні багатьох таких об’єднань – два, три, навіть п'ять будинків", - констатував віце-прем'єр.
Крім того, наголосив він, "клієнтами" Фонду енергоефективності можуть стати й будинки, що не зорганізувалися в ОСББ.
"Для них уже створений інститут керуючих багатоквартирним житлом. Як і інші, але за трохи складнішою процедурою, ці керуючі також можуть отримувати відшкодування на енергомодернізацію будинків", – пояснив Зубко.
Як він підкреслив, у недалекій перспективі через проекти енергоефективності необхідно пройти всім багатоквартирним будинкам, побудованим до 1991 року.
Віце-прем'єр також наголосив на необхідності політики енергоефективності, яку за підтримки Світового банку, ЄС та інших міжнародних партнерів проводять уряд і Мінрегіон.
"Перед Україною стоїть завдання – імплементувати директиви 27 і 31 ЄС щодо енергоефективності. Такі зобов'язання прописані в Угоді про асоціацію, а це є невід'ємною частиною загального поступу країни до Євросоюзу", - підкреслив він.