Експерти прогнозують гальмування процесу зниження гривні у вересні

Експерти прогнозують гальмування процесу зниження гривні у вересні

Укрінформ
У вересні 2018 року очікується продовження зниження гривні, але набагато помірнішими порівняно з серпнем темпами. 

Про це йдеться в аналітичному прогнозі форекс-компанії "Альпарі", який передано в розпорядження Укрінформу.

"За серпень долар на міжбанку зріс з 26,95 до 28,22 грн, або на 4,7%. У вересні ми очікуємо продовження зниження гривні, але набагато більш помірними порівняно з серпнем темпами. Долар до кінця вересня може коштувати 29 грн євро, з урахуванням його вірогідного зниження до долара до 1,15, буде коштувати близько 33,5 грн", - заявив старший аналітик "Альпарі" Вадим Йосуб.

За словами аналітика, більшість валют країн, що розвиваються, з відкритою економікою показали в серпні негативну динаміку до долара.

"Важливо розуміти, що українська економіка - досить відкрита, а крім безперечних плюсів це означає, що вона, як і будь-яка інша відкрита економіка вразлива для зовнішніх шоків, починаючи від падіння світових цін на основні позиції експорту, закінчуючи зміною ставлення глобальних інвесторів до активів країн з ринками, що формуються. Коли інвестори починають масово уникати ризику і орієнтуватися «на якість», це більшою чи меншою мірою зачіпає всі країни з ринками, що розвиваються", - зазначив експерт.

За його словами, виняток можуть становити країни з фіксованим, а не ринковим курсоутворенням, або країни з фінансовими ринками, закритими для іноземних інвесторів, або які не становлять для них інтересу.

"У першому випадку країни все одно схильні до різких адміністративних девальвацій, коли вичерпуються валютні резерви для підтримки фіксованого курсу. У другому випадку країни просто відрізані від зарубіжних інвестицій і через самоізоляцію приречені на економічне і технологічне відставання", - відзначив аналітик.

Так, за словами Йосуба, в серпні негативну динаміку до долара продемонстрували російський рубль, казахстанський тенге, мексиканський песо, бразильський реал, південноафриканський ранд. А, наприклад, турецька ліра і аргентинський песо в окремі дні показували до долара падіння більше, ніж знизилася гривня за місяць.

"Власне, Туреччина і Аргентина і були драйверами турбулентності на світових валютних ринках. У такі моменти глобальні інвестори починають позбавлятися активів усіх країн, що розвиваються, підряд, і, як то кажуть, за компанію потрапляють під роздачу", - вважає аналітик.

Проте на сьогодні, за словами Йосуба, можна очікувати на зниження нервозності на світових ринках.

"Зокрема, Аргентина для стабілізації песо різко підвищила основну ставку з 45% до 60%, і чекає екстреної допомоги з боку МВФ. Варто згадати і про візит місії МВФ, який відбудеться саме у вересні. Рішення про кредит прийматиметься, найімовірніше, пізніше, але вже сам факт візиту може збити найпесимістичніші настрої", - наголосив він.

Читайте також: Данилишин пояснив, що заважає подальшій детінізації економіки в Україні

Що стосується внутрішніх чинників, які вплинули на курс української національної валюти, то, за словами експерта, це традиційно сталося під дією двох сезонних чинників, а також зростання доходів населення.

"Якщо говорити про суто українські чинники, можна відзначити масові очікування традиційної сезонної девальвації. Під дією цього психологічного тиску зменшилася пропозиція валюти з боку населення на готівковому ринку, що позначилося на операціях банків на міжбанківському валютному ринку. Ми стали свідками класичної самореалізації негативних очікувань: люди очікували зростання курсу, в результаті вони більше купують валюти і менше її здають, в результаті люди отримують зростання курсу", - заявив експерт.

Крім того, за його словами, вплинуло сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів.

"За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, на зростання курсу вплинуло сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів, що потребують валюти для розрахунків за газ і за нафтопродукти для початку збору урожаю. Зробили свій внесок імпортери товарів і послуг споживчого напряму(електроніка, продукти харчування, туризм тощо), що є наслідком зростання доходів населення", - відзначив експерт.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-