Мала приватизація: з молотка пішли завод "Оріон" та Коломийська паперова фабрика
Про це повідомив в. о. голови ФДМУ Віталій Трубаров на своїй сторінці у Facebook.
"Продано державний пакет акцій АТ "Тернопільський радіозавод "Оріон". За підприємство змагалося 4 учасники, і в ході торгів стартова ціна підвищилася з 24,8 мільйона до 57 мільйонів. Переможець - ТОВ "Самбірський радіозавод "Сигнал", - написав Трубаров.
За його словами, основним видом діяльності "Оріону" є виготовлення обладнання зв'язку, зокрема, радіоретрансляторів та радіостанцій, а також виготовлення освітлювального устаткування.
Заводу належать 36 будівель, площа складських приміщень - 5,6 тис. кадратних метрів, виробничих приміщень - 35 тис. квадратних метрів.
Очільник Фонду також повідомив, що продано єдиний майновий комплекс колишнього державного підприємства "Коломийська паперова фабрика".
"За цей об'єкт (Коломийську паперову фабрику - ред.) змагалося 5 учасників. Ціна продажу збільшилася в понад 5 разів, з 1,6 мільйона до 9 мільйонів", - уточнив Трубаров.
За його словами, Фонд очікує на швидке підписання переможцями протоколів аукціонів та договорів, а також на перерахування 66 мільйонів гривень, які будуть спрямовані до державного бюджету.
Як повідомляв Укрінформ, згідно із законом України "Про приватизацію державного і комунального майна", який набув чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Йдеться про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об'єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.
На виконання оновленого закону про приватизацію, Кабінет міністрів України затвердив правила малої приватизації. Серед іншого, було затверджено Порядок проведення аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації (Постанова КМУ від 10 травня 2018 року №432) та Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (Постанова КМУ від 10 травня 2018 року №433).
Мала приватизація за новими правилами стартувала в Україні наприкінці липня. За повідомленням Фонду держмайна, за перший місяць роботи на продаж було виставлено 210 об'єктів із початковою вартістю понад 113 млн грн.