Україна переходить на управління публічними інвестиціями за міжнародними нормами
Процедура вручення відбулася 19 листопада під час зустрічі делегації Мінекономрозвитку з керівником департаменту з питань країн Євразії ОЕСР Вільямом Томпсоном у Парижі, повідомляє прес-служба відомства.
"Приєднання до Рекомендації ОЕСР дозволить розширити заходи з реформування системи управління публічними інвестиціями; забезпечити її стабільність, прозорість, ефективність, зменшити корупційний вплив на процес відбору, забезпечити оцінку стану підготовки та реалізації інвестиційних проектів за бюджетні кошти (державних та місцевих бюджетів) або кредити під державні/муніципальні гарантії, дозволить реагувати на виклики з реалізації проектів, а також мати вплив на їх ефективність на різних рівнях державного управління (центральному та регіональному, місцевому/муніципалітетів, громад)", - акцентували у Мінекономрозвитку.
Зазначається, що під час зустрічі також були обговорені спільні проекти, які започатковані у 2018 році та будуть реалізовуватися протягом 2019-2020 років. Зокрема, підтримка реформування державної служби, формування урядових політик, децентралізації, корпоративного управління державними підприємствами, зокрема в енергетиці, попередження корупції, приєднання до BEPS, покращення адміністрування податків, управління державними фінансами, розвитку МСП, гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері.
У ході зустрічі досягнуто домовленості провести засідання Координаційної ради у зв’язках з ОЕСР у лютому 2019 року.
Як відомо, ОЕСР - міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 34 країни. 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, беручи участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ, поряд із МВФ та Світовим банком.
Співробітництво між Україною та ОЕСР започатковано у 1997 році, коли Кабінет міністрів України та ОЕСР підписали Угоду щодо привілеїв, імунітетів та пільг, які надаються ОЕСР на території України. Представники України беруть участь у заходах, що проводяться ОЕСР для країн, що не є членами цієї організації.
На сьогодні Україна тісно співпрацює з ОЕСР у статусі асоційованого члена в рамках Комітету зі сталі, Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей; у статусі учасника (спостерігача) - в рамках Комітету з конкуренції, Комітету з питань державного управління, Робочої групи з питань розвитку малого і середнього бізнесу та підприємництва, бере участь у заходах Міжнародного транспортного форуму (МТФ), Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), приєдналася до Насіннєвих схем ОЕСР щодо сортової сертифікації насіння зернових, кукурудзи та сорго; у 2013 році Україна набула членства у Глобальному форумі з транспарентності та обміну інформацією для податкових цілей в рамках ОЕСР.
Фото: сайт МЕРТ