Уряд продовжить розпочаті торік програми підтримки села - Мінагрополітики
Про це повідомив в.о. глави Мінагрополітики Максим Мартинюк в інтерв'ю Укрінформу.
"Ми вважаємо, що програми, які були сформовані в 2018 році, відповідають потребам галузі, тому їхня структура на 90% збережеться", - зазначив урядовець.
За його словами, уряд послідовно реалізує формат профільних програм, який дозволяє сконцентрувати підтримку на галузях, що найбільше її потребують, або тих, інвестиції в які, через тривалий термін окупності, ускладнюються. До першої категорії, зокрема, належить, тваринництво, до другої - садівництво.
На модернізацію та технічне переоснащення спрямована програма компенсації вартості сільгосптехніки, яка відмінно себе зарекомендувала за два останні роки. Також залишається незмінним пріоритет підтримки розвитку фермерства як основи формування середнього класу в сільській місцевості та можливості подолання кризових явищ на селі, зокрема соціальних, додав очільник Мінагрополітики.
"Ми суттєво удосконалимо програму підтримки фермерів, зробивши її максимально простою і комфортною", - запевнив він.
Мартинюк висловив упевненість, що сільське господарство збереже темпи зростання, і тому він розраховує, що після двох об'єктивно успішних сезонів гравці зосередять зусилля на більш технологічно ємних, довготривалих проектах.
Як повідомлялося, 2018 року аграрна галузь України отримала рекордний врожай зернових - понад 70 млн тонн і зберігає за собою близький до 40% показник у структурі зовнішньої торгівлі вже кілька років поспіль. Так, за 11 місяців 2018 року товари аграрного сектору становили 39,4% у валютних надходженнях від загально експорту товарів, або понад 17 млрд дол. Враховуючи, що ціни на профільні для України групи товарів відносно стабільні, в Мінагрополітики очікують, що таке співвідношення збережеться і за підсумками 2019 року.