НБУ розширив перелік валютних послаблень для бізнесу та населення

НБУ розширив перелік валютних послаблень для бізнесу та населення

Укрінформ
Національний банк розширив перелік валютних послаблень для бізнесу, які вводяться в дію 7 лютого разом з Законом України "Про валюту і валютні операції".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Додатково до більш як 20 інших валютних послаблень для фізичних та юридичних осіб, презентованих раніше, Нацбанк вирішив: дозволити бізнесу репатріацію дивідендів в іноземній валюті за 2018 рік. Такі операції здійснюватимуться в межах загального ліміту на повернення дивідендів, нарахованих за періоди до 2018 року включно, у межах 7 млн євро на місяць. Скасувати для бізнесу вимогу щодо попереднього резервування коштів у гривні для подальшої купівлі валюти (режим Т+1) з 7 лютого, знизити норму обов'язкового продажу валютних надходжень бізнесом - з 50% до 30%, починаючи з 1 березня", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, регулятор також надав можливість населенню проводити операції з онлайн-купівлі іноземної валюти та банківських металів на суму до 150 тис. грн не в операційний, а в календарний день. Це означає, що онлайн-купівля валюти через інтернет-банкінги і мобільні додатки є доступною громадянам у режимі 24/7.

Окрім цього, Національний банк уточнив, що перерахування валюти за кордон юридичними особами для розміщення на депозитних рахунках (в межах ліміту 2 млн євро на рік) можливо лише за рахунок власної, а не купленої іноземної валюти.

Водночас для протидії непродуктивному відтоку капіталу Національний банк заборонив бізнесу та населенню переказувати кошти з метою надання кредитів, здійснення інвестицій або розміщення на банківських рахунках у державу-агресор, офшорні зони та країни, що не виконують чи не належно виконують рекомендації FATF.

Національний банк також тимчасово зберіг обмеження щодо купівлі банками облігацій зовнішньої державної позики України.

Читайте також: НБУ виконав усі заплановані на 2018 рік заходи у сфері європейської інтеграції

За пропозиціями банківської спільноти спрощено окремі вимоги щодо здійснення валютного нагляду банками. Зокрема, для зменшення їх операційних та часових витрат скасовано вимогу щодо складання письмового висновку як за кожною операцією, так і за договором.

Скорочено також перелік індикаторів сумнівних операцій під час здійснення валютного нагляду. Зокрема, фінансова допомога, за рахунок якої здійснюється операція, не вважатиметься окремим індикатором, а аналізуватиметься фінансовими установами в рамках заходів щодо встановлення джерел походження коштів клієнта.

За оцінками Національного банку, зазначені послаблення не здійснюватимуть суттєвого тиску на валютний ринок.

Кінцевою метою Національного банку, як і раніше, залишається поступове зняття усіх валютних обмежень і перехід до режиму вільного руху капіталу.

Як повідомляв Укрінформ, Закон України "Про валюту та валютні операції" було ухвалено Верховною Радою 21 червня 2018 року. Закон набрав чинності 7 липня 2018 року та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-