Рішення суду щодо ПриватБанку не вплине на співпрацю з МВФ - експерт
Про це в коментарі Укрінформу повідомив фінансовий експерт, головний експерт секретаріату Ради Національного банку України Віталій Шапран.
"Думаю, що це рішення жодного впливу на ПриватБанк і на роботу банківської системи не матиме взагалі. Це всього лише рішення першої інстанції, яке буде оскаржене НБУ, про що регулятор вже офіційно заявив. У будь-якому випадку це спір між колишніми акціонерами і владою. Навіть у віддаленій перспективі він не предмет занепокоєння для вкладників", - сказав Шапран.
Він зазначив, що таке рішення суду не може вплинути на валютний ринок фундаментально, оскільки між рішенням суду, яке не підлягає виконанню, і попитом на валюту прямого зв'язку немає.
"Що ж стосується співпраці з МВФ, то поки що НБУ і Мінфін займають активну позицію в судах, думаю, МВФ не відмовиться від співпраці і підтримки України", - додав Шапран.
Як повідомляв Укрінформ, Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розгляд цієї справи тривав з червня 2017 року, його розмір перевищував 50 томів.
Процедура націоналізації ПАТ «КБ «ПриватБанк» була визнана судом необгрунтованою і здійсненою з численними порушеннями чинного на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави в право акціонерів Банку, в тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері.
Також, цього тижня Шостий апеляційний адміністративний суд відклав на 22 квітня розгляд апеляційної скарги Національного банку України на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки ПриватБанку в жовтні 2016 року.
9 квітня ЗМІ повідомили, що бізнесмен Ігор Коломойський і кіпрська компанія Triantal Investments LTD доповнили свій позов новими вимогами до України про повернення кожному з них пакета акцій ПриватБанку.
Сам Коломойський заявив, що йому не потрібний сам ПриватБанк, проте потрібні 2 млрд доларів компенсації за капітал, який там був під час націоналізації.