Рішення суду щодо ПриватБанку ускладнює співпрацю з МВФ, СБ та ЄБРР — Нацбанк
Про це повідомляє прес-служба НБУ за підсумками засідання Ради з фінансової стабільності за участі представників МВФ, Світового банку та ЄБРР.
"Відповідне рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку", - йдеться в повідомленні.
Разом з тим, учасники засідання констатували, що після схвалення рішення окружним адміністративним судом Києва про неправомірність виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку ситуація залишається спокійною та контрольованою. Банк працює у звичайному режимі, повністю і вчасно виконує усі зобов’язання перед клієнтами.
Водночас Національний банк продовжить постійно відстежувати стан ПриватБанку та разом з Міністерством фінансів регулярно інформуватиме громадськість та міжнародні фінансові організації про перебіг оскарження рішення суду, можливі наслідки реалізації різних сценаріїв судового процесу у майбутньому.
Як повідомляв Укрінформ, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розгляд даної справи тривав із червня 2017 року, її розмір перевищував 50 томів.
В Окружному адміністративному суді Києва пояснили своє рішення стосовно визнання незаконною націоналізації ПриватБанку тим, що відповідачі у цій справі не довели правомірності віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
Водночас у Національному банку наполягають, що рішення стосовно неплатоспроможності ПриватБанку ухвалювалося на основі аналізу якості його активів, в результаті чого було зафіксовано від'ємний капітал.
У Міністерстві фінансів готуються подати апеляцію на рішення суду щодо незаконної націоналізації ПриватБанку. Апеляційну скаргу на це рішення Окружного адміністративного суду міста Києва готують і в Національному банку України.