Влада шукає ефективні механізми співпраці з авіакомпанією "Мотор-Січ" - Омелян
Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян написав на своїй сторінці у Facebook.
“З боку авіакомпанії «Мотор-Січ» є абсолютно адекватні вимоги: комерційна окупність рейсів, реклама цього напрямку. Тому, зараз керівництво області, міста і аеропорту, народні депутати, які справді вболівають за рідний край, докладуть усіх зусиль, щоб вибудувати ефективний механізм співпраці з «Мотор-Січчю». Більше того, знайдуть рішення для зручних авіакомпанії і пасажирам рейсів. І в цьому ми їм теж допомагаємо”, - зазначив Омелян.
Водночас він пояснив, що зліт та посадка літаків в аеропорту Ужгорода можливі лише з заходом на територію Словаччини.
“Так сталося, бо коли авіацію вважали транспортом для багатих або взагалі неперспективною, в іншому торці злітної смуги місцеві чиновники збудували приватні будинки. Дивом не забудували всю смугу. Не встигли”, - підкреслив урядовець.
Міністр нагадав, що після вступу Словаччини в ЄС і НАТО дозвіл на захід в її повітряний простір регулюється вже не лише двосторонніми, але й цими міжнародними структурами.
“Проведено масу переговорів на рівні міністерств транспорту, оборони, державіаслужб, прем'єр-міністрів і президентів. Найближчим часом буде підписано кінцеву угоду про інструментальний захід, про що йшлося в нещодавно ухваленій спільній декларації прем'єр-міністрів України і Словаччини”, - підкреслив Омелян.
У понеділок стало відомо, що компанія "Мотор Січ" здійснить останній рейс за маршрутом Київ-Ужгород 10 травня, а 17 травня офіційно оголосить про припинення польотів по цьому напрямку у зв’язку із нерентабельністю. Придбати квитки на рейс можна тільки на 10 травня.
Як повідомляв Укрінформ, директор міжнародного аеропорту “Ужгород” Руслан Лііс спростував поширену в інтернет-мережі інформацію про те, що компанія “Мотор-Січ” припиняє регулярні авіарейси Київ-Ужгород з 10 травня.
За його словами, навпаки, зараз ведуться перемовини з цим перевізником про запуск щоденних рейсів Київ-Ужгород.
Лііс також додав, що наразі рейси перевізника є збитковими, і ці збитки перевізнику не компенсуються. Нині ведуться перемовини про те, аби компенсувати перевізнику збитки від авіаперевезення за цим маршрутом з обласного бюджету Закарпатської області. Аби механізм компенсації запрацював, відповідне рішення має ухвалити обласна рада.