"Газовий запас" від Нафтогазу може виявитися надто дорогим - АМКУ
"Відповідно до цієї угоди, споживач, сплачуючи постачальникові кошти з розрахунку замовлених обсягів природного газу за ціною, визначеною в цій угоді, набуває право отримати ці обсяги в період з 1 жовтня 2019 до 31 березня 2020 року виключно у випадку, якщо діючі на момент постачання ціни будуть вищими, ніж ціна, за якою було здійснено передоплату. У разі, якщо протягом того ж періоду ціна на природний газ буде нижчою за ціну, за якою було здійснено передоплату, побутовому споживачу необхідно буде додатково оплатити вартість спожитого природного газу, незважаючи на наявність передплаченого об’єму природного газу", - розповіли в АМКУ.
Комітет роз'яснив, що, якщо ціна на газ взимку буде нижчою, ніж оплачена за акцією у вересні, то споживачеві доведеться оплатити новий об’єм газу за новою, хай і нижчою, ціною.
"А за вже придбаний кошти не повернуться – просто цей об’єм «чекатиме», поки ціна знову підвищиться. А якщо ціна так і залишатиметься нижчою, то перерахунок буде можливий лише після 1 квітня. І це не просто теорія: діюча ціна на природний газу для населення у серпні 2019 року складала 4770 грн за 1 тис. кубометрів і була на 226 грн нижчою за ціну по акції «Твоя енергонезалежність», - додали в АМКУ.
Комітет наголошує, що споживач, не маючи повної та точної інформації, може бути введений в оману.
Також АМКУ зазначає, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не затверджувала Додаткову угоду до цього договору та викладені в ній умови.
"Конкуренція дає свій позитивний ефект, в тому числі у вигляді зниження ціни, лише коли є добросовісною. Тобто, коли споживач робить свій вибір на користь того чи іншого постачальника на підставі повної та точної інформації про ціни та умови придбання продукту", - наголосили у комітеті.