Кошти, виділені на кадастри, використовувалися бездумно - Гончарук
Про це він сказав під час робочої наради щодо функціонування державних кадастрів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“За моєю інформацією за останні 20 років на ці системи, на ці карти (кадастри - ред.) витрачені десятки мільйонів доларів, а прогрес далеко на такий, який би хотілося думати, м’яко кажучи. Я виходжу з того, що багато з цих грошей бездумно, безтолково було витрачено. Я виходжу з того, що багато з цих грошей було вкрадено, я виходжу з того, що на низці ділянок цієї роботи був саботаж. У голові не вкладається, як в такій країні, як Україна, де дуже багато талановитих айтішніків, у нас досі земельний кадастр ніяк не пов’язаний із кадастром про корисні копалини“, - сказав Гончарук.
Він нагадав, що 25 вересня Кабінет Міністрів звільнив голову Державного агентства лісових ресурсів, голову Державної служби геології та надр України.
“І так буде з усіма, хто якщо не займається корупцією самостійно, то, як мінімум, прикриває корупційні діяння. Я виходжу з того, що ці органи були глибоко корупційні, у нас є сотні звернень з регіонів, від громадян наших з вами, які постійно говорять про хабарі”, - зазначив прем’єр-міністр.
Він також нагадав про те, що Кабінет Міністрів має намір відкрити ринок землі найближчим часом.
“Ми думаємо, що це правильно зробити не відразу, тому що є багато проблем, які заважають зробити це якісно, щоб люди нічого не втратили, а навпаки. Та модель, яку ми зараз плануємо, обговорюємо, передбачає, що ринок має відкритися з 1 жовтня наступного року, і до цього треба підготуватися”, - зауважив Гончарук.
Як повідомлялось, в Україні процес "діджиталізації" кадастру розпочався в 2013 році - тоді було запущено Публічну кадастрову карту, на якій показувалися зареєстровані земельні ділянки. З 2015 року стала публічною також інформація про власників зареєстрованих ділянок.
30 червня 2015 року було запущено електронну послугу "Замовлення витягу з Державного земельного кадастру".