НБУ: що дасть ухвалення

НБУ: що дасть ухвалення "банківського" закону

Інфографіка
Укрінформ
У Нацбанку сподіваються на ухвалення депутатами законопроєкту №2571-д про регулювання банківської діяльності, який Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував підтримати у другому читанні та в цілому.

Про це повідомляє пресслужба НБУ у Facebook.

"Щойно комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував підтримати "банківський" законопроєкт №2571-д у другому читанні та в цілому… Сподіваємося на швидкий розгляд законопроєкту у Верховній Раді", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку наголошують, що цей закон є однією з попередніх умов для нової програми співпраці України з МВФ. Він дозволить зробити невідворотнім процес виведення банків з ринку. Рішення НБУ про виведення банків не можна буде скасувати, а банк повернути до життя. Ліквідація банку продовжиться при будь-яких умовах, а суди не зможуть собою підміняти Національний банк.

Документом чітко визначаються передумови та процедура отримання компенсації. Власник банку зможе звернутися до суду і довести свою правоту, якщо НБУ незаконно прийняв рішення про виведення банку, а потім довести, що йому нанесена шкода. Для того, щоб процес був справедливим, призначатиметься арбітр у вигляді міжнародної аудиторської фірми, яка відповідатиме за правильність розрахунків компенсації.

Читайте також: Комітет Ради завершив розгляд “банківських” поправок

"Від його (законопроєкту №2571-д – ред.) ухвалення залежить не тільки здоров’я банківського сектору, а і в цілому фінансової системи України", - зазначають в НБУ.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада на позачерговому засіданні 30 березня ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" (№2571-д) і скоротила терміни підготовки його до другого читання.

Читайте також: "Банківський" закон можуть ухвалити за тиждень-два - голова комітету ВР

За час підготовки законопроєкту №2571-д до другого читання депутати внесли до нього понад 16 тисяч поправок.

Профільний комітет із 21 квітня розглядав поправки до законопроекту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-